18 °C, 2.8 m/s, 81.8 %

Sports

Sākumlapa JaunumiSportsJelgavniekiem Latvijas BMX čempionātā 12 medaļas un uzvara komandu kopvērtējumā
Jelgavniekiem Latvijas BMX čempionātā 12 medaļas un uzvara komandu kopvērtējumā
08/07/2024

Aizvadītajā nedēļas nogalē Kadagā norisinājās Latvijas čempionāts BMX riteņbraukšanā, kurā startēja 418 sportisti – tas ir jauns čempionāta rekords. Jelgavas sportisti izcīnīja 12 medaļas un komandu kopvērtējumā ieguva 1. vietu.

Individuāli jelgavnieki izcīnīja septiņas zelta, trīs sudraba un divas bronzas godalgas. Latvijas čempiona titulu izcīnīja Evelīna Līkuma 11–12 gadus veco meiteņu grupā astoņu dalībnieču konkurencē, Melānija Čudare 13–14 gadus veco meiteņu grupā astoņu dalībnieču konkurencē, Jēkabs Strēlis 9 gadus veco zēnu grupā 46 dalībnieku konkurencē, Renārs Želvis 13 gadus veco zēnu grupā 17 dalībnieku konkurencē, Ilvis Hugo Eihentāls krūzeru klasē 17–29 gadus veco braucēju grupā deviņu dalībnieku konkurencē, Ģirts Jonkus krūzeru klasē 30 gadus veco un vecāku braucēju grupā 18 dalībnieku konkurencē un Kristens Krīgers elites grupā. “Ir prieks par izcīnīto titulu – šis ir mans trešais elites čempiona tituls pēc kārtas. Latvijas čempionāts bija tieši pakārtots Parīzes olimpisko spēļu gatavošanās procesam – mainoties treniņu blokiem, šis bija viens no atskaites punktiem. Šajā nedēļas nogalē vēl startēšu Eiropas kausa posmos Valmierā, arī tas jau iepriekš bija iekļauts sagatavošanās plānā,” norāda K.Krīgers, piebilstot, ka Parīzi dosies 25. jūlijā.

Latvijas čempionāta sudraba medaļu izcīnīja Patriks Kāpiņš 10 gadus veco zēnu grupā 39 dalībnieku konkurencē, Everts Vējkājs 11 gadus veco zēnu grupā 35 dalībnieku konkurencē un Ilvis Hugo Eihentāls 17 gadus veco un vecāku vīriešu grupā 18 sportistu konkurencē. Trešo vietu Latvijā izcīnīja Paula Zavinska 15 gadus veco un vecāku sieviešu grupā un Alvis Lānso krūzeru klasē 30 gadus veco un vecāku vīriešu grupā 18 dalībnieku konkurencē.

“Pagājušogad mums bija tikai trīs čempioni, šogad – septiņi, tāpēc kopumā vērtēju, ka jelgavnieki Latvijas čempionātā nostartēja ļoti labi. Protams, bija pāris neveiksmes, bet kopumā bija labi,” audzēkņu sniegumu vērtē Jelgavas BMX treneris Uldis Balbeks.

Jāpiebilst, ka trasē atgriezusies jelgavniece Vanesa Buldinska, kura, pārstāvot Mārupes BMX klubu, izcīnīja 2. vietu 17 gadus veco un vecāko sieviešu grupā.