Sports

Sākumlapa JaunumiSportsHK “Zemgale/LBTU” sezonu sāk ar uzvaru
HK “Zemgale/LBTU” sezonu sāk ar uzvaru
08/09/2023

Šodien, 8. septembrī, Jelgavas ledus hallē startēja Baltijas hokeja čempionāts, ko atklāja pērnā gada Latvijas čempionāta finālistu duelis HK “Zemgale/LBTU” pret HK “Mogo/LSPA”. Spēle noslēdzās par labu jelgavniekiem.

Pirmos vārtus spēlē guva mājinieki jau piektajā minūtē, un to autors ir Kristers Vītoliņš. Tie arī bija vienīgie vārti spēles pirmajā periodā. Otrajā periodā jelgavniekiem izdevās realizēt skaitlisko vairākumu – otros vārtus guva Kristaps Roķis, panākot 2:0 uz tablo. Trešajā periodā HK “Mogo/LSPA” spēlētājam Gintam Meijam izdevās samazināt vārtu starpību, panākot rezultātu 1:2. Atlikušajā spēles laikā nevienai no komandām neizdevās pārspēt pretinieku vārtsargu, un spēle noslēdzās ar rezultātu 2:1 jelgavnieku labā. Jāpiebilst, ka jaunās sezonas pirmās spēles simbolisko ripas iemetienu veica Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

Nākamā spēle Jelgavas hokeja komandai būs 14. septembrī Viļņā pret komandu “7bet-hockey punks”. Savukārt nākamā mājas spēle jelgavniekiem būs 27. septembrī pret HS “Rīga”.

Baltijas hokeja čempionātā piedalās deviņi klubi: no Latvijas HK “Prizma”, HS “Rīga”, HK “Zemgale/LBTU”, “Mogo/LSPA”, HK “Kurbads”, no Lietuvas “Kaunas City”, “Airwell Energija”, Viļņas “7bet-hockey punks”, no Igaunijas “HC Panter”. Komandas aizvadīs četru apļu turnīru, līdz ar to pamatturnīrā mūsu komandai būs 32 spēles. Sešas labākās komandas iekļūs izslēgšanas spēļu kārtā. Ceturtdaļfināls notiks līdz vienas komandas trīs uzvarām, bet pusfināls un fināls – līdz četrām uzvarām.

Vēl HK “Zemgale/LBTU” piedalīsies Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) Kontinentālā kausa izcīņā, otrās kārtas spēles aizvadot mājas hallē Jelgavā no 13. līdz 15. oktobrim. Somijas 2. līgā “Mestis” komanda šosezon nespēlēs.