Sports

Sākumlapa JaunumiSportsBK “Jelgava” “Užavas” kausā apstājas 2. kārtā
BK “Jelgava” “Užavas” kausā apstājas 2. kārtā
14/11/2023

Vīriešu basketbola komanda BK “Jelgava” aizvadījusi Latvijas basketbola “Užavas” kausa izcīņas 2. kārtu, kurā tikās ar komandu “Salaspils Sporta skola”. Divu spēļu summā pārāki bija Salaspils basketbolisti, un līdz ar to BK “Jelgava” dalība kausa izcīņā noslēgusies.

Pirmā spēle pret Salaspils komandu notika 31. oktobrī Jelgavas sporta hallē. Tajā ar rezultātu 96:74 uzvarēja viesi, iekrājot palielu handikapu – 22 punktus. Šajā spēlē mājinieku rindās rezultatīvākie bija Armands Ginters un Ralfs Normunds Pavārs, katram gūstot pa 16 punktiem.

Atbildes spēle notika 13. novembrī Salaspilī. Lai iekļūtu nākamajā kārtā, BK “Jelgava” šī spēle bija jāuzvar ar 23 punktu pārsvaru. Uzvarēt spēli gan izdevās – ar rezultātu 80:72 –, bet ar to nepietika, lai uzvarētu arī divu spēļu summā un iekļūtu Latvijas basketbola “Užavas” kausa 3. kārtā. Šajā spēlē rezultatīvākie spēlētāji BK “Jelgava” rindās bija Armands Ginters ar 20 gūtiem punktiem un 13 izcīnītām atlēcošajām bumbām un Andris Justovičs ar 12 punktiem.

“Spēlējām ar stipru un labi nokomplektētu komandu, kas pirmajā spēlē ļoti prasmīgi izmantoja savas auguma priekšrocības. Tas deva pretiniekiem 22 punktu pārsvaru. Otrajā spēlē centāmies izdarīt spiedienu uz pretiniekiem ar kombinēto aizsardzību, kas daļēji izdevās, jo divās ceturtdaļās izdevās atspēlēt 16 punktus divu spēļu summā, taču diemžēl Salaspils komanda reaģēja ar savu izrāvienu, iemetot sarežģītus metienus, kamēr mēs otro puslaiku iesākām palēni uzbrukumā. Ceturtajā ceturtdaļā saņēmāmies un spējām pierādīt, ka otrajā spēlē esam stiprāka komanda. Liels paldies visiem puišiem par cīņassparu, viņi ir malači! Paldies arī faniem, kas ieradās atbalstīt Salaspilī, viņi bija skaļi, mēs jutām viņu atbalstu! Viens turnīrs ir beidzies, otrs turpinās. Turpināsim strādāt treniņos un iepriecināt savus līdzjutējus,” Jelgavas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” norāda komandas galvenais treneris Česlavs Mateikovičs.

Latvijas basketbola “Užavas” kausa izcīņā 2023./2024. gada sezonā piedalās 20 komandas no trīs līgām – “Aizdevums.lv” reģionālās basketbola līgas, “Ramirent” nacionālās basketbola līgas un “Pafbet” Latvijas–Igaunijas līgas. Kausa ieguvēji kļūs zināmi finālspēlē, kas paredzēta 17. februārī.