24.3 °C, 4.5 m/s, 52.7 %

Sākumlapa JaunumiSports“Apolona” smagatlētiem lielisks starts Dundagā
“Apolona” smagatlētiem lielisks starts Dundagā
10/10/2023

Jelgavas pauerliftinga kluba “Apolons” pārstāvji lieliski nostartējuši sacensībās Dundagā, kur notika Latvijas un Ziemeļkurzemes kauss klasiskajā spēka trīscīņā un Kurzemes kauss klasiskajā spiešanā guļus. Mūsu pilsētas smagatlēti izcīnīja sešas medaļas.

Sacensībās piedalījās 167 Latvijas sportisti. Jelgavas klubu “Apolons” pārstāvēja četri sportisti, izcīnot sešas medaļas.

Zelta medaļu spēka trīscīņā senioru otrajā grupā (50+ gadi) svara kategorijā līdz 105 kilogramiem izcīnīja Jānis Folkmanis. Viņa rezultāta summa ir 617,5 kilogrami: piesēdienos ar svara stieni viņš pieveica 225 kilogramus, spiešanā guļus 142,5 kilogramus un svara vilkšanā no zemes 250 kilogramus. Līdz ar to viņam uzvara savā vecuma un svara grupā, kā arī kauss par labāko rezultātu senioru absolūtajā vērtējumā. Svaru stieņa spiešanā guļus J.Folkmanis savā grupā izcīnīja 2. vietu.

Zelta medaļu izcīnīja arī Jānis Lapels, kurš startēja svaru stieņa spiešanā guļus senioru trešajā grupā (60+ gadi) svara kategorijā līdz 105 kilogramiem. Viņš uzspieda 125 kilogramus.

Zelts junioru grupā Kristeram Švarcam spēka trīscīņā svara kategorijā līdz 120 kilogramiem. Viņa rezultāts – 480 kilogrami: piesēdienos 160 kilogrami, spiešanā guļus 120 kilogrami, vilkšanā no zemes 200 kilogrami. Tāpat viņam 1. vieta Kurzemes kausā klasiskajā spiešanā guļus.

Bronzas medaļu svaru stieņa spiešanā guļus open grupā svara kategorijā līdz 105 kilogramiem izcīnīja Artūrs Audze ar rezultātu 165 kilogrami.

Jāpiebilst, ka kluba “Apolons” trenere Jana Jansone sacensībās piedalījās kā galvenā tiesnese.