No 21. līdz 25. martam Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija sadarbībā ar partneriem jau trīspadsmito reizi rīko Eiropas Digitālo nedēļu Latvijā, aicinot iedzīvotājus bezmaksas pasākumos apgūt jaunas digitālās prasmes. Dažādas aktivitātes gan klātienē, gan tiešsaistē notiks arī Jelgavā, taču interesenti varēs piedalīties arī tiešsaistes pasākumos citviet Latvijā un Eiropā.
Digitālā nedēļa Latvijā tiek organizēta sadarbībā ar Eiropas kampaņu “ALL Digital Weeks 2022”, un tā šogad norisinās mēnesi – no 14. marta līdz 14. aprīlim, aicinot sabiedrību iesaistīties dažādos Eiropas organizētajos tiešsaistes pasākumos digitālo prasmju attīstībai. Latvijā Digitālās nedēļas pasākumi notiek no 21. līdz 25. martam. Jelgavā to norisi koordinē Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs (ZRKAC), piedalās arī Jelgavas Pilsētas bibliotēka un tās filiāles, pašvaldības iestāde “Sabiedriskais centrs” un Jelgavas tehnikums.
Tiem jelgavniekiem, kuri ir pieraduši pie tiešsaistes formāta un tas ir kļuvis par daļu no ikdienas – jaunieši, pedagogi, uzņēmēji un citi interesenti – var atrast sev aktivitātes šajā formātā. Savukārt klātienes un individuālās nodarbības ir vairāk piemērotākas senioriem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.
ZRKAC piedāvās seminārus par mājaslapu veidošanu un sociālo tīklu mārketingu, nodarbības senioriem par e-pasta izveidi un lietošanu, darbnīcu jauniešiem par CV izveidi, visiem interesentiem aktuālo informāciju par riskiem un apdraudējumiem internetā, kā arī organizēs individuālās konsultācijas par dažādiem jautājumiem saistībā ar informācijas meklēšanu, portāla Latvija.lv izmantošanu un citām praktiski noderīgām lietām.
Vērtīgas konsultācijas un nodarbības piedāvā arī “Sabiedriskais centrs”, kas izglītos jauniešus, seniorus un cilvēkus ar īpašām vajadzībām, Jelgavas tehnikumā devīto klašu skolēni var iepazīties ar izglītības piedāvājumu, kā arī vairāk uzzināt par dažādām tehnoloģijām – 3D printera, 3D pildspalvas un VR briļļu darbību.
Jelgavas Pilsētas bibliotēka (JPB), kā ierasts, aktīvi iesaistās iedzīvotāju digitālās pratības stiprināšanā. JPB un tās filiāles piedāvā konsultācijas par bibliotēkas resursu un pakalpojumu izmantošanu, individuālās un grupu nodarbības par viedtālruņu izmantošanu, attaisnoto izdevumu dokumentu pievienošanu EDS sistēmai, tiešsaistes rīku izmantošanu, kā arī organizēs mācību stundu skolēniem un pedagogiem par bibliotēkas resursu izmantošanu mācībās (7.–12. klasei) un karjeras jautājumiem “Iepazīsti profesijas digitāli” (8.–12. klase).
Atbilstoši ES Digitālās Desmitgades Kompasa mērķiem 2022. gada Digitālajā nedēļā Latvijā katrai dienai paredzēta cita tēma: 21. martā – digitālo prasmju memoranda prioritātes Latvijā, 22. martā – prasmes biznesam un nodarbinātībai, 23. martā – pakalpojumi un digitālā identitāte, 24. martā – drošība un kritiskā domāšana, 25. martā – prasmes un infrastruktūra.
Daļa Digitālās nedēļas aktivitāšu noritēs tiešsaistē, un tas pavērs iespēju iedzīvotājiem piedalīties ne tikai aktivitātēs savas dzīvesvietas tuvumā, bet arī pieslēgties pasākumiem citviet Latvijā vai Eiropā, izvēloties sev saistošāko. Ar detalizētu Digitālās nedēļas piedāvājumu Latvijā jau tuvākajā laikā varēs iepazīties mājaslapā www.digitalanedela.lv.
DIGITĀLĀS NEDĒĻAS PASĀKUMI JELGAVĀ un pieteikšanās iespējas
Foto: freepik.com
Informācija sagatavota
Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā