19.9 °C, 5.3 m/s, 39.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaSiltuma regulēšana ļauj samazināt apkures rēķinu
Siltuma regulēšana ļauj samazināt apkures rēķinu
28/04/2022

Pavasarī, kad laiks kļūst siltāks, nepieciešamība pēc telpu apsildes dienā samazinās, īpaši tad, ja telpas izvietotas ēkas dienvidu pusē. Savukārt telpās, kur saule iespīd mazāk, nepieciešamība pēc apkures joprojām saglabājas. To, kā ar dažādiem risinājumiem sabalansēt gaisa temperatūru daudzdzīvokļu mājās, vienlaikus samazinot rēķinu, skaidro Jelgavas siltumapgādes uzņēmums SIA “Gren Jelgava”.

Siltuma regulēšana siltumpunktos

 

Jelgavā gandrīz visās daudzdzīvokļu mājās ir moderni individuālie siltumpunkti, kas nodrošina automātisku siltumenerģijas temperatūras regulēšanu ēkā. Ēkas individuālais siltumpunkts ir visas dzīvojamās ēkas inženierkomunikācija, kas atrodas ēkas iekšienē, un to izmanto vienīgi šīs ēkas apgādei ar siltumenerģiju. Siltumpunktā pēc dzīvokļu īpašnieku pieprasījuma tiek ieregulēti vēlamie temperatūras režīmi ēkai, un tie var atšķirties dienas un nakts laikā. “Lai taupītu enerģiju, dzīvokļu īpašnieki var izvēlēties mājā vēlamo temperatūru samazināt, piemēram, samazinot temperatūru tikai par vienu grādu, maksa par siltuma patēriņu ēkā samazināsies pat par pieciem procentiem. Temperatūras režīma maiņu un ieregulēšanu pēc mājas pārvaldnieka pieprasījuma siltumpunktā veic konkrētās ēkas siltumpunkta apkalpošanas speciālists,” skaidro SIA “Gren Jelgava” pārstāve Guntra Matisa.

 

Tāpat modernie automātiski regulējamie siltumpunkti ir mainījuši nepieciešamību pavasaros apkuri ēkai atslēgt pilnībā – to atbilstoši āra gaisa temperatūrai izdara iekārtas automātika. Ja āra gaisa temperatūra paaugstinās virs siltumpunktā iestatītās temperatūras, siltumpunkts automātiski izslēdzas, bet, āra gaisa temperatūrai pazeminoties, siltumpunkts automātiski ieslēdzas. Tas nodrošina ēkā pastāvīgu komforta temperatūru mainīgos laikapstākļos, dod iespēju izmantot apkuri tikai tad, kad nepieciešams, un attiecīgi samazināt iedzīvotāju maksājumus par siltumenerģiju.

 

Uz radiatoriem uzstādīti termoregulatori

 

Ja individuālais siltumpunkts regulē temperatūras režīmu visai ēkai, tad temperatūras regulēšanu dzīvokļos nodrošina uz radiatoriem uzstādīti termoregulatori. “Radiatoru aprīkošana ar termoregulatoriem ir ērts, ātrs un salīdzinoši vienkāršs veids, lai nodrošinātu tieši sev nepieciešamo komfortu dzīvoklī, uzlabotu siltuma taupīšanas iespējas un samazinātu maksājumus par apkuri,” uzsver G.Matisa.

 

Termoregulators ir ierīce, kas aprīkota ar termostatu jeb vārstu, kurš reaģē uz temperatūras izmaiņām vidē, kurā tas atrodas. Tas mēra istabas temperatūru un atbilstoši uzstādītajai vēlamajai telpas temperatūrai pielāgo siltuma padevi radiatorā. Piemēram, noregulējot termoregulatora vārstu uz “3”, telpā tiks uzturēta temperatūra aptuveni plus 18–20 grādi pēc Celsija. Ja telpas temperatūra sasniegs iestatīto, termoregulators noslēgs siltuma padevi radiatoram. Tiklīdz temperatūra telpā pazemināsies zem iestatītās temperatūras, siltuma padeve radiatoram tiks atjaunota. Termoregulators ļauj iedzīvotājiem pašiem regulēt temperatūru savā dzīvoklī un maksāt par siltumu mazāk. Samazinot siltuma patēriņu savā dzīvoklī, samazināsies mājas kopējais siltuma patēriņš, un attiecīgi gan konkrētā dzīvokļa īpašnieka, gan pārējo mājas iedzīvotāju rēķini par siltumu būs mazāki. Īpaši būtiski tas ir mājās, kur dažādos dzīvokļos atšķiras siltumpunkta kopējā nodrošinātā temperatūra.

 

“Ir dažāda veida termoregulatori, un, lai tie pildītu savu uzdevumu, tos vajag uzstādīt katram apkures radiatoram atsevišķi. Tomēr svarīgi to izdarīt tehniski pareizi, lai neizjauktu ēkas iekšējās sistēmas balansu. Tādēļ visus ar apkures sistēmas remontu vai pilnveidošanu saistītos darbus vislabāk ir uzticēt pieredzējušiem speciālistiem un iepriekš saskaņot ar mājas pārvaldnieku,” skaidro G.Matisa.

 

 

Foto: pixabay.com

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē