-0.4 °C, 3.4 m/s, 79.4 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaSākusies pieteikšanās skolotāju izglītības projektam “Mācītspēks”
Sākusies pieteikšanās skolotāju izglītības projektam “Mācītspēks”
20/10/2020

Ikvienas nozares speciālists aicināts pieteikties vērienīgajā skolotāju izglītības projektā “Mācītspēks”, lai apgūtu skolotāja profesiju un vienlaikus uzsāktu darbu skolā, pievienojoties Latvijas skolotāju saimei kā viens no 100 jauniem pedagogiem. Projekta kandidāti var pieteikties līdz 14. decembrim.

Topošie skolotāji jomas profesionāļu un pieredzējušu mācībspēku vadībā apgūs nepieciešamās zināšanas un prasmes, lai uzsāktu darbu skolā un savu personīgo attīstības ceļu. Projekta dalībnieki saņems skolotāja darba algu un stipendiju studijām, kā arī atbalstu savai profesionālajai izaugsmei.

 

Pieteikšanās norisinās tiešsaistē www.macitspeks.lv, aizpildot anketu. Pieteikšanās process ir vienkāršs, tomēr laikietilpīgs, tāpēc interesenti aicināti neatlikt to uz pēdējo brīdi.

 

Projekts “Mācītspēks” tiek īstenots visā Latvijā, un dalībnieki varēs izvēlēties starp studijām Latvijas Universitātē, Daugavpils Universitātē un Liepājas Universitātē, savukārt prakses īstenošanas skola tiks piemeklēta sadarbībā ar “Mācītspēks” komandu, izvēloties no tām Latvijas skolām, kas būs pieteikušas vakances.

 

“Daudziem šī var būt iespēja atgriezties Latvijā vai pārcelties no galvaspilsētas uz dzimto pusi. Gadu gaitā esam novērojuši, ka cilvēki arvien skaidrāk saredz un izmanto iespējas gan izglītībā, gan profesionālajā jomā sevi attīstīt reģionos,” pauž Kārlis Kravis, nodibinājuma “Iespējamā misija” direktors.

 

Projekta pirmais iesaukums noslēdzās ar iespaidīgiem rezultātiem – interesi par dalību izrādīja 1836 iedzīvotāji vecumā no 21 līdz 68 gadiem, un tika iesniegti 612 dalības pieteikumi, no kuriem atlasi izturēja 146 dažādu nozaru un profesiju pārstāvji. Starp tiem ir arī Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas jaunais pedagogs Reinis Labzars, kurš pasniedz ķīmijas stundas pamatskolas un vidusskolas klasēm. R.Labzars pēc pirmās profesijas ir pārtikas tehnologs, kurš iepriekšējā darbā, strādājot ar cilvēkiem, guvis pārliecību, ka viņam patīk mācīt un tas arī padodas. “Lai gan doma par skolotāja darbu mani nepameta vairākus gadus, tikai šogad pieņēmu šo izaicinājumu. Nopietni apsvēru domu mācīties par skolotāju universitātē, taču radās cita iespēja – mani uzņēma skolotāju izglītības projektā “Mācītspēks”, kurā divu gadu laikā varu apgūt praksē balstītu skolotāja profesiju un, pats svarīgākais, uzreiz jau sākt strādāt un apgūto ieviest praksē,” atzīst R.Labzars. “Tas ir izaicinājums, taču man ir savs redzējums, kā vajadzētu notikt mācību procesam,” tā jaunais ķīmijas skolotājs.

 

Skolotāju izglītības projekta “Mācītspēks” mērķis ir spējīgu un motivētu dažādu jomu profesionāļu piesaiste skolotāja darbam, nodrošinot nepieciešamo izglītību un praktiskās mācības. Projekta “Mācītspēks” gaitā tiks sniegta iespēja 100 atlasītiem kandidātiem viena studiju gada laikā iegūt pedagoga kvalifikāciju un otra gada laikā turpināt profesionāli pilnveidoties, lai kļūtu par skolotāju kādā no Latvijas skolām. Vairāk par projektu un pieteikšanās procesu: www.macitspeks.lv.

 

Projektu īsteno Latvijas Universitāte, Daugavpils Universitāte, Liepājas Universitāte un nodibinājums “Iespējamā misija”, to pārrauga Izglītības un zinātnes ministrija. Projekts “Mācītspēks” tiek īstenots Eiropas Sociālā fonda līdzfinansētā projekta Nr. 8.2.1.0/18/I/004 “Latvijas Universitātes inovatīvas, pētniecībā balstītas studiju virziena “Izglītība un pedagoģija” studiju programmas” un otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmas “Skolotājs” licenču ietvaros.

 

 

Foto: Pixabay.com

 

Informācija: Projekts “Mācībspēks”