No 17. aprīļa Jelgavā sākta grants seguma ielu atputekļošana. Ņemot vērā laikapstākļus un konkrēto ielu posmu stāvokli, vasaras sezonā atsevišķās vietās darbi var tikt veikti atkārtoti. Šogad pašvaldības budžetā šim mērķim paredzēti 63 tūkstoši eiro, un kopumā plānots apstrādāt aptuveni 161 500 kvadrātmetrus grants seguma.
Atputekļošana ir process, kura laikā grants vai šķembu seguma virskārta tiek apstrādāta ar speciāliem līdzekļiem, lai samazinātu putekļu veidošanos sausā laikā. Vispirms tiek veikta ielu greiderēšana, kam seko kalcija hlorīda iestrāde ceļa segumā. Saskaroties ar mitrumu, šī viela piesaista putekļus un efektīvi samazina to izplatīšanos gaisā.
Grants seguma ielu atputekļošanas nepieciešamība tiek izvērtēta, ņemot vērā satiksmes intensitāti, apbūves blīvumu un pašvaldības finanšu iespējas. Līdz ar to šos darbus nav iespējams veikt visur un tik bieži, kā to vēlētos iedzīvotāji.
Lai arī Ministru kabineta noteikumi neparedz grants seguma atputekļošanu kā obligātu ielu uzturēšanas pienākumu, Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība” ik gadu veic šos darbus, pielāgojoties pieejamajam budžetam un iedzīvotāju vajadzībām.