6.5 °C, 2.9 m/s, 95.7 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaSākas pieteikšanās mācībām pieaugušajiem ar ES fondu līdzfinansējumu
Sākas pieteikšanās mācībām pieaugušajiem ar ES fondu līdzfinansējumu
22/09/2020

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) 22. septembrī izsludinājusi pieteikšanos piektajai mācību kārtai ES fondu līdzfinansētajā pieaugušo izglītības projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”. Tas nozīmē, ka strādājošajiem ir iespēja ar ES fondu atbalstu apgūt dažādas kompetences vai pārkvalificēties. Turklāt, sākot ar šo kārtu, mācībās var iesaistīties atkārtoti. Ar izglītības programmu piedāvājumu var iepazīties un mācībām pieteikties mājaslapā www.macibaspieaugusajiem.lv.

VIAA informē, ka pieteikšanās 5. mācību kārtā ritēs līdz 22. oktobrim. Pieteikties mācībām var, aizpildot pieteikumu tiešsaistē mājaslapas www.macibaspieaugusajiem.lv sadaļā “Doties uz e-vidi”. Arī 5. kārtā mācībām var pieteikties strādājoši un pašnodarbināti iedzīvotāji, kuri ir vecumā no 25 gadiem ar nepabeigtu vai pabeigtu izglītību, jaunie vecāki, kas atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā un ir saglabājuši darba attiecības, kā arī strādājošie pensionāri.

 

Mācību grupu komplektēšana un mācības tiem, kas pieteiksies 5. mācību kārtā, sāksies novembrī.

 

Jelgavā saņemt konsultācijas par dalību projektā un pieteikties mācībām klātienē, ja nav iespēju reģistrēties elektronisaki, var pie pieaugušo izglītības koordinatores Līgas Miķelsones Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā Svētes ielā 33 pirmdienās no pulksten 9.15 līdz 19, otrdienās, trešdienās un ceturtdienās no 9.15 līdz 17, piektdienās no 9.15 līdz 13. Vizītei lūgums iepriekš pieteikties pa tālruni 63012155, 63012169.

 

VIAA pārstāve Alise Bērziņa norāda, ka, sākot ar 5. kārtu, veiktas izmaiņas mācību finansējumā. Mācību izmaksas profesionālās tālākizglītības programmu apguvei, kas dod iespēju 1–2 gadu laikā iegūt profesiju, tagad ES fondi un valsts segs 95 procentu apmērā, bet strādājošam būs jāiesaistās tikai ar piecu procentu līdzmaksājumu. Turklāt, mācoties profesionālās tālākizglītības programmās, kurās dalībniekiem ir arī kvalifikācijas prakse, ir iespēja saņemt atbalstu ceļa izdevumu segšanai uz prakses vietu un atpakaļ. “Pārējām izglītības programmām – profesionālās pilnveides programmām un moduļiem – finansēšanas modelis nemainās: ES fondi un valsts sedz 90 procentus, strādājošā līdzmaksājums ir 10 procenti,” norāda A.Bērziņa, papildinot, ka līdzmaksājumu var segt arī darba devējs vai kāda cita fiziska vai juridiska persona. Personām ar trūcīgās vai maznodrošinātās personas statusu mācības bez maksas.

 

Tāpat līdz šim projektā drīkstēja piedalīties vienu reizi, taču saskaņā ar 2020. gada 16. jūnijā valdībā apstiprinātajiem Ministru kabineta grozījumiem turpmāk katrs strādājošais projektā var iesaistīties divas reizes, ja iepriekš mācības nav pārtrauktas. Ja mācības uzsāktas un pārtrauktas, atkārtoti var pieteikties ne agrāk kā sešus mēnešus pēc mācību pārtraukšanas dienas (iepriekš bija 12 mēneši). Šis ierobežojums neattiecas uz tiem strādājošajiem, kuri mācībām pieteicās, bet mācības neuzsāka. Vairāk par pieteikšanās nosacījumiem iespējams lasīt ŠEIT.

 

5. mācību kārtā tiek piedāvātas mācību programmas 12 tautsaimniecības nozarēs: būvniecība; drukas un mediju tehnoloģijas; elektronisko un optisko iekārtu ražošana, informācijas un komunikācijas tehnoloģijas; ēdināšanas pakalpojumi un tūrisms; enerģētika; kokrūpniecība; ķīmiskā rūpniecība; metālapstrāde, mašīnbūve un mašīnzinības; pārtikas rūpniecība un lauksaimniecība; tekstilizstrādājumu, apģērbu, ādas un ādas izstrādājumu ražošana; transports un loģistika; uzņēmējdarbība. Izglītības programmu piedāvājumā šajā kārtā ir 317 profesionālās pilnveides izglītības programmas, 147 profesionālās tālākizglītības programmas un 59 moduļi (īsākas izglītības programmas), kas nepieciešami profesionālajai darbībai izvēlētajā nozarē.

 

Jāpiebilst, ka 5. kārtā sešas mācību iestādes 52 programmas piedāvā apgūt Jelgavā. Mācības nodrošina Jelgavas Amatu vidusskola, Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs, Jelgavas tehnikums, SIA “Mācību un konsultāciju centrs “ABC””, LLU un mācību centrs “BUTS”.

 

Pieaugušo izglītības projektu “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” īsteno VIAA, lai novērstu darbaspēka kvalifikācijas neatbilstību darba tirgus pieprasījumam un veicinātu gan strādājošo konkurētspēju, gan darba produktivitātes pieaugumu. Projektu finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts, ieguldot tajā gandrīz 47 miljonus eiro. Kopumā projektā līdz 2023. gadam mācībās plānots iesaistīt 53 tūkstošus nodarbināto.

 

Jelgavas izglītības iestāžu piedāvājums pieejams ŠEIT.

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē