20.septembrī pilsētā tika veikts vides pieejamības monitorings vairākām iestādēm un daudzdzīvokļu mājai. Vides pieejamība pilsētā uzlabojas un arvien vairāk uzņēmēju saprot, ka būvējot jaunu objektu jāpieaicina eksperti, lai ēka būtu pieejama cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Savukārt par konstatētajām problēmām tika informēti ēku īpašnieki un apsaimniekotāji.
Vides pieejamības monitoringā piedalījās Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes, Sabiedrības integrācijas pārvaldes, Jelgavas pilsētas pašvaldības Būvvaldes speciālisti, sertificēts vides pieejamības eksperts Kārlis Rūba, sieviešu invalīdu biedrības „Zvaigzne” priekšsēdētāja Dzintra Saulkalne un invalīdu biedrības „Ēdelveiss’ priekšsēdētājs Vadims Račiks. Vides pieejamība tika apsekota Jelgavas dzelzceļa stacijā un vilcienā, veikalā „Lāči”, Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā, Jelgavas 4. vidusskolā, Lielupes krasta promenādē un Pumpura ielas 5. namā.
Eksperti atzinīgi novērtēja Lielupes krasta promenādi, taču akcentēja arī nepilnības, piemēram, kāpnēm, kas ved no taciņas lejā uz pludmali, nav margu. Jelgavas Zinātniskā bibliotēkā atrodas vecā ēkā, taču te iespēju robežās veikti pasākumi, lai bibliotēka būtu pieejama cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un ēkas pirmais stāvs ir pieejams cilvēkiem ratiņkrēslā.
Problēmas ar vides pieejamību ir Pumpura ielas 5. namā. Daudzstāvu mājas 1. stāvā dzīvo trīs cilvēki ratiņkrēslā, kuriem ir apgrūtināta iekļūšana un izkļūšana ēkā. Šo problēmu var atrisināt ar pandusa izbūvi. Vides pieejamības monitoringi pilsētā tiek veikti regulāri.
Informācija sagatavota Jelgavas pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību sektorā