SIA “Jelgavas pilsētas slimnīca” apkopojusi aizvadītā gada rādītājus. 2019. gadā, salīdzinot ar gadu iepriekš, mazāk bija to pacientu, kuri ārstējušies stacionārā – pērn stacionēti 12 139 cilvēki –, taču ievērojami pieaudzis to skaits, kuri slimnīcā saņēmuši ambulatoro palīdzību – kopā 16 580 pacienti –, un to, kuri izmeklējumu veikšanai un veselības stāvokļa novērtēšanai, lai lemtu par tālāko ārstēšanu, slimnīcas Uzņemšanas nodaļā uzturējušies līdz 24 stundām – kopā 2910 cilvēki.
“Statistika apliecina, ka Jelgavas slimnīcā veiksmīgi tiek īstenota viena no veselības aprūpes sistēmas politikas pamatnostādnēm, proti, ka arvien vairāk pacientu no stacionārās veselības aprūpes jānovirza uz ambulatoro,” skaidro Jelgavas pilsētas slimnīcas valdes loceklis Andris Ķipurs.
Slimnīcas vadītājs uzsver, ka 2019. gadā stacionārā ārstēto skaits ir samazinājies par 3,28 procentiem un slimnīcā stacionēti 12 139 pacienti. “Taču būtiski – par 13,14 procentiem jeb 338 cilvēkiem – ir audzis to pacientu skaits, kuri Jelgavas pilsētas slimnīcas Uzņemšanas nodaļā uzturējušies observācijā, lai cilvēku līdz 24 stundām novērotu un izlemtu par turpmāko ārstēšanu. Kopā pagājušajā gadā observācijā palīdzība sniegta 2910 pacientiem,” stāsta A.Ķipurs, piebilstot, ka Jelgavas slimnīcas Uzņemšanas nodaļa ir pamatīgi noslogota – diennaktī vidēji tur tiek apkalpoti 90 cilvēki, bet brīvdienās – vēl vairāk. Piemēram, šogad vienā no janvāra nedēļas nogalēm slimnīcas Uzņemšanas nodaļā palīdzība sniegta 288 cilvēkiem.
A.Ķipurs norāda, ka būtiski vairāk klientiem slimnīcā sniegta ambulatorā palīdzība – ambulatori pagājušajā gadā ārstēti 16 580 pacienti, kas ir par 2563 vairāk nekā gadu iepriekš.
“Izvērtējot rādītājus, secinām, ka augusi arī ārstēšanas intensitāte, proti, par 4,32 procentiem palielinājies Jelgavas slimnīcā veikto operāciju skaits – 2019. gadā veiktas 2750 dažāda veida ķirurģiskās operācijas. Audzis arī Jelgavas slimnīcā veikto izmeklējumu skaits: par 15,41 procentu rentgena, par 19,50 procentiem datortomogrāfijas un par 10,22 procentiem ultrasonogrāfijas izmeklējumu skaits,” stāsta A.Ķipurs. Augoša tendence ir arī Jelgavas slimnīcas Dzemdību un ginekoloģijas nodaļā pieņemto dzemdību skaitam. Aizvadītajā gadā slimnīcā pieņemtas 969 dzemdības, kas ir par 33 vairāk nekā 2018. gadā. “Neskatoties uz slikto demogrāfisko situāciju valstī, mums pagājušais gads ir noslēdzies ar plus zīmi. Tas nozīmē, ka ģimenes uzticas mūsu mediķiem, turklāt mazuli pasaulē mūsu slimnīcā izvēlas laist ne tikai jelgavnieces, bet arī apkārtējo pilsētu un novadu iedzīvotājas,” tā A.Ķipurs.
Viņš uzsver, ka slimnīcas personāla kopīgi ieguldītais darbs ir devis rezultātu un Jelgavas slimnīca aizvadīto gadu ir noslēgusi ar vairāk nekā 800 tūkstošu eiro lielu peļņu, kas tiks novirzīta jauna medicīnas aprīkojuma iegādei, kā arī atlikušo telpu remontam, lai varētu teikt, ka Jelgavas slimnīca ir pilnībā renovēta. “Šobrīd tiek izstrādāts projekts, lai pārbūvētu slimnīcas virtuves bloka telpas. Projektēšanas darbi jāpabeidz aprīlī, lai varētu izsludināt būvniecības iepirkumu. Tāpat šobrīd tiek izstrādāts tehniskais projekts, un ļoti ceram, ka gada vidū jau sāksies būvdarbi, lai slimnīcas galvenajā korpusā izveidotu slēgta tipa aptieku jeb aptieku, kur glabājas stacionētajiem pacientiem nepieciešamie medikamenti. Šāda aptieka mums jau ir, taču tā atrodas slimnīcas saimniecības korpusā, tādējādi medikamenti katru dienu ar mikroautobusu tiek piegādāti līdz centrālajai ēkai. Tas rada zināmas neērtības, turklāt ir jāievēro dažādas papildu normatīvu prasības, ja aptieka neatrodas slimnīcas galvenajā ēkā,” stāsta A.Ķipurs.
Iestādes vadītājs ir gandarīts, ka slimnīcai kopā ar Latvijas Universitātes Rīgas Medicīnas koledžu pagājušajā gadā ir izdevies veiksmīgi uzsākt apmācību programmu, kurā bez maksas iespējams apgūt medicīnas māsas profesiju. “Mācības joprojām turpina ap 40 cilvēku, un visi sekmīgi ir noslēguši 1. semestri,” tā slimnīcas vadītājs, cerot, ka medicīnas māsas pēc diploma saņemšanas turpinās darbu Jelgavas slimnīcā, līdz ar to tiks atrisināts māsu trūkums. Šobrīd slimnīcā strādā 173 medmāsas, taču līdz ar pagarinātā darba laika atcelšanu medicīnas personālam iestādei aktuāls kļuvis jautājums par komandas papildinājumu.
Foto: Jelgavas pilsēta
Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē