18.7 °C, 1.9 m/s, 91.3 %

Sākumlapa JaunumiSportsPeldētājiem jauni Latvijas un Jelgavas rekordi
Peldētājiem jauni Latvijas un Jelgavas rekordi
07/11/2022

4. un 5. novembrī notika X starptautiskās peldēšanas sacensības Rīgas sprints 2022. Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas (JSPS) peldētāji izcīnīja divas zelta un trīs bronzas medaļas, savukārt Jelgavas olimpietis Andrejs Dūda tika pie jauna Latvijas rekorda.

Sacensībās startēja 382 peldētāji no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Francijas un Libānas. JSPS pārstāvēja 49 peldētāji – 17 jaunietes un 32 jaunieši. Sīvākie konkurenti bija peldētāji no Igaunijas, kuri medaļu kopvērtējumā ieņēma pirmās trīs vietas.

Zelta medaļu izcīnīja gan JSPS meiteņu, gan puišu komanda 4×50 metru kompleksajā stafetē. Meiteņu komanda uzrādīja rezultātu 1:59,66 minūtes, un tajā peldēja Laura Šinkus (trenere – Anželika Paegle), Rūta Šķirus (trenere – Jeļena Visocka), Renāte Artamonova (trenere – Inga Arnīte) un Anastasija Fortele (trenere – Egija Kravcova). Puišu komanda finišēja pēc 1:42,77 minūtēm, un tajā peldēja Kristians Brenčs, Matīss Kaktiņš (abiem trenere – I.Arnīte), Sergejs Židkovs (trenere – A.Paegle) un Nikolass Deičmans (trenere – Astra Ozoliņa). Puišu komanda izcīnīja arī bronzas medaļu 4×50 metru brīvā stila stafetē ar rezultātu 1:34,35 minūtes. Komandā peldēja S.Židkovs, Roberts Gūtmanis, Deniss Petrago (abiem trenere – J.Visocka) un N.Deičmans. Individuālajos peldējumos divas bronzas medaļas izcīnīja N.Deičmans – 100 metrus uz muguras viņš nopeldēja 55,95 sekundēs un 200 metru kompleksajā peldējumā finišēja pēc 2:07,02 minūtēm.

“Vēl jāizceļ Sergejs Židkovs, kurš 50 metros tauriņstilā izpildīja sporta meistara normatīvu ar rezultātu 25,21 sekunde, treneres Egijas Kravcovas audzēknis Deniss Okulovs, kurš 50 metros brasā izpildīja sporta meistara kandidāta normatīvu ar rezultātu 30,98 sekundes, treneres Astras Ozoliņas audzēknis Jaroslavs Orbidāns, kurš 50 metru brīvā stila distancē izpildīja 1. sporta klases normatīvu ar rezultātu 26,27 sekundes. Tāpat tika laboti trīs Jelgavas rekordi. Nikolass Deičmans laboja rekordu 100 metros brīvajā stilā (51,55 sekundes) un 200 metros brīvajā stilā (1:53,13 minūtes) 16 gadus jauno puišu grupā, savukārt treneres Anželikas Paegles audzēkne Laura Šinkus laboja Jelgavas rekordu 50 metros uz muguras sievietēm, nopeldot distanci 29,44 sekundēs,” Jelgavas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” stāsta JSPS direktora vietnieks Aldis Trukšāns.

Jāpiebilst, ka Jelgavas olimpietim un bijušajam JSPS audzēknim Andrejam Dūdam izdevās uzstādīt jaunu Latvijas rekordu 4×50 metru brīvā stila stafetē. To viņš paveica kopā ar Ģirtu Feldbergu, Tomu Veinbergu un Kārli Ādamsonu, un viņi peldēja ārpus sacensību konkurences. Jaunais rekords ir 1:29,27 minūtes, iepriekšējo rekordu, kas tika sasniegts 2013. gadā, labojot par vairāk nekā divām sekundēm.