14.7 °C, 0.5 m/s, 84.8 %

Sākumlapa JaunumiSportsPeldētājam Nikolasam Deičmanam Latvijas čempionātā – augstvērtīgākais rezultāts un junioru rekords
26/06/2024

Valmierā aizvadīts Latvijas čempionāts 25 metru peldbaseinā, kurā individuāli augstvērtīgāko rezultātu uzrādīja Jegavas Specializētās peldēšanas skolas (JSPS) audzēknis Nikolass Deičmans. Viņš izcīnīja čempiona titulu septiņās diciplīnās, kā arī jelgavnieka sasniegtais rezultāts 200 metros uz muguras ir jauns Latvijas junioru rekords un visa čempionāta augstvērtīgākais rezultāts (749 WA punkti), kā arī viņš ar šo rezultātu ir izpildījis normatīvu 2024. gada Pasaules čempionātam. Turklāt lielākais medaļu skaits komandu vērtējumā ir tieši JSPS – Jelgavas peldētāji izcīnīja 10 zelta medaļas, sešas sudraba un tikpat bronzas.

Nikolass (trenere Astra Ozoliņa) ir septiņkārtējs Latvijas čempions. Piedaloties septiņās disciplīnās, izcīnītas septiņas zelta godalgas. Nikolass uzvarēja 100 un 200 metros uz muguras, 200 un 400 metros kompleksajā peldējumā, 4×100 metru brīvā stila stafetē, 4×200 metru brīvā stila stafetē un 4×100 metru kombinētā stafetē. Sacensību augstvērtīgākais rezultāts pēc FINA punktu sistēmas – 749 punkti – N.Deičmanam 200 metros uz muguras ar rezultātu 1:56,29 minūtes. Šis ir jauns Latvijas rekords junioru konkurencē kā arī izpildīts normatīvs 2024. gada Pasaules čempionātam.

Tikmēr N.Deičmana komandas biedrs Kristians Brenčs (trenere Inga Arnīte) kļuva par četrkārtēju Latvijas čempionu. Viņš ar jaunu sacensību rekordu svinēja uzvaru 50 metros uz muguras (24,87 sekundes), kā arī viņam pārliecinoša uzvara 100 metru kompleksā, zelta medaļa 4x100m brīvā stila stafetē un 4×100 metru kombinētajā stafetē. Vēl K.Brenčam 100 metros uz muguras 2. vieta.

Trīskārtējs Latvijas čempions ir JSPS audzēknis Elijs Aleksejevs – viņam uzvara 4×100 metru brīvā stila stafetē, 4×200 metru brīvā stila stafetē un 4×100 metru kombinētajā stafetē (trenere Astra Ozoliņa). Vēl E.Aleksejevam 2. vieta 200 metros tauriņstilā un 3. vieta 100 metros tauriņstilā.

Matīss Kaktiņš izcīņīja divus čempiona titulus – viņš uzvarēja 200 metros brasā un 4×100 metru kombinētajā stafetē (trenere Inga Arnīte). Vēl M.Kaktiņš 50 metros brasā izcīnīja 3. vietu.

Latvijas čempionu titulu izcīnīja arī Krišjānis Rozenbilds 4x100m brīvā stila stafetē (trenere Anželika Paegle), Jaroslavs Orbidāns 4×200 metru brīvā stila stafetē (trenere Astra Ozoliņa), Rūdis Sondors 4×200 metru brīvā stila stafetē (trenere Astra Ozoliņa).

Visās trijās Latvijas čempionāta sacensību programmā iekļautajās stafetēs vīriešiem zelta godalgas izcīnīja tieši JSPS puiši.

Sieviešu konkurencē individuālajās distancēs godalgotas vietas arī vairākām JSPS audzēknēm. Sudraba medaļu 50 metros uz muguras un 100 metros uz muguras izcīnīja Kristīne Zinoviča. Viņai arī bronza 100 metros kompleksa distancē (treneres Inga Arnīte un Jeļena Visocka). Bronzas godalgu 200 metros uz muguras izcīnīja Vitālija Kuzina (trenere Anželika Paegle) un Renāte Artamonova 50 un 100 metros tauriņstila distancē (trener Inga Arnīte).

Stafešu peldējumos JSPS sieviešu komandām sudrabs 4×100 metru brīvā stila stafetē (Eva Hoļme, Kristīne Zinoviča, Anna Geraseva, Renāte Artamonova), treneres A.Paegle, I.Arnīte, J.Visocka. Sudrabs arī 4×100 metru kombinētajā stafetē (K.Zinoviča, Una Millere, R.Artamonova, AGeraseva), treneres A.Paegle, I.Arnīte, J.Visocka.

JSPS direktors Māris Lindenbaums informē, ka pirmajā Latvijas čempionāta sacensību dienā pirms vakara sesijas notika MT-3 vecuma grupas audzēkņu finālpeldējumi. Finālam bija kvalificējušies astoņi labākie peldētāji no visiem Latvijas novadiem kā arī Rīgas. Jāpiebilst, ka Zemgales novada atlases sacensības rīkoja JSPS.

MT-3 vecuma grupas sacensībās 2014. gadā dzimušu un jaunāku puišu konurencē 200 metros brīvā stila distancē uzvaru izcīnīja un kausu ieguva Astras Ozoliņas audzēknis Bruno Baškirovs. Cita A.Ozoliņas audzēkne – Made Bartuševica – šajā pašā vecuma grupā meiteņu konurencē izcīnīja 5. vietu.

Vēl sacensību laikā notika top 6 labāko sportistu apbalvošana Latvijas kausa izcīņas kopvērtējumā. Starp jelgavniekiem kausa kopvērtējumā 5. vieta jauniešu vecuma grupā Evai Hoļmei (trenere Anželika Paegle), junioru konkurencē 4. vieta kopvērtējumā Kristianam Brenčam (trenere Inga Arnīte).

Jāpiebilst, ka Latvijas čempionātā Valmierā piedalījās 286 dalībnieki (sacnensībām kvalificējās tikai sportisti ar izpildītu II sporta klases normatīvu) no 38 komandām no visas Latvijas un sacensībās piedalījās arī neliels sportistu skaits no Gruzijas, Lietuvas un Igaunijas.

Nākmanedēļ – no 2. līdz 7. jūlijam – Viļņā norisināsies Eiropas junioru čempionāts peldēšanā, kurā Latviju pārstāvēs rekordliels skaits – 15 sportisti. Viņu vidū arī vairāki JSPS audzēkņi.