24.7 °C, 4.7 m/s, 49.2 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaPedagogi augusta sanāksmē iezīmē jaunā mācību gada prioritātes
Pedagogi augusta sanāksmē iezīmē jaunā mācību gada prioritātes
26/08/2020

Nākamnedēļ sāksies jaunais mācību gads, un tradicionāli pirms gaidāmā darba cēliena pilsētas pedagogiem notiek konference, kurā tiek pārrunātas darba prioritātes un sveikti jaunie pedagogi. Augusta sanāksme trešdien aizvadīta neierastā veidā – lielākā daļa pedagogu to vēroja attālināti, skatoties konferences tiešraidi. Lielākie izaicinājumi jaunajā mācību gadā ir droša mācību procesa organizēšana un kompetencēs balstītā mācību satura ieviešana skolas darbā. Tajā ļoti svarīga loma būs skolēnu, pedagogu un vecāku sadarbībai.

“Jaunajā mācību gadā attālināts mācību process mums ir jāpieņem kā klātienes mācību sastāvdaļa, un katrā izglītības iestādē ir svarīgi neaizmirst par emocionālo labizjūtu visiem – skolēniem, skolotājiem un vecākiem. Tā nodrošināšanā būtiska loma būs tieši efektīvai pārvaldībai, kas balstās uz izglītības iestāžu komandas pleciem. Tāpat, ieviešot jauno mācību saturu, būtiski jāmaina mācību sasniegumu vērtēšanas sistēma, lai tā būtu motivējoša jauniem sasniegumiem, kā arī mums ir nopietni jādomā par to, kā pilsētā ieviest izglītības kvalitātes monitoringa sistēmu, lai mēs to varētu izmantot tālākai izglītības nozares attīstībai,” akcentēja Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza, aicinot pedagogus neapstāties pie sasniegtā un jaunajā mācību gadā kā ciešāko sadarbības partneri izvēlēties bērnu vecākus, jo skolēna, skolotāja un ģimenes sadarbībai ir ļoti būtiska loma izglītības procesā.   

 

“Izglītība ir Jelgavas prioritāte, un mēs esam spēruši nozīmīgu soli, lai pilsētas skolās īstenotu jauno kompetenču pieeju. Jaunais mācību gads apliecinās, cik mācīties griboši esam bijuši un cik daudz varam dot jaunajai paaudzei. Mūsu ikdienā ir ienākusi attālinātā mācīšanās, kas mācību procesā ieviesa daudz jauno tehnoloģiju, un tā būs nozīmīga sastāvdaļa arī šogad. Tas nozīmē, ka mēs visi turpināsim mācīties, apgūt jauno,” norādīja Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, papildinot, ka aizvadītajā mācību gadā veikti lieli ieguldījumi, sakārtojot skolu ēkas, mācību infrastruktūru. “Nevaram apstāties pie sasniegtā, ir jāturpina attīstīties. Mūsu kopējais uzdevums ir veidot pilsētu izaugsmei!” tā A.Rāviņš.

 

Tradicionāli augusta sanāksmē tiek sveikti jaunie izglītības iestāžu vadītāji un pedagogi. Nākamajā mācību gadā darbu Jelgavā sāks viens jauns skolotājs – Reinis Labzars, kurš Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijā pasniegs ķīmijas stundas. R.Labzars pēc pirmās profesijas ir pārtikas tehnologs, kurš iepriekšējā darbā, strādājot ar cilvēkiem, guvis pārliecību, ka viņam patīk mācīt un tas arī padodas. “Lai gan doma par skolotāja darbu mani nepameta vairākus gadus, tikai šogad pieņēmu šo izaicinājumu. Nopietni apsvēru domu mācīties par skolotāju universitātē, taču radās cita iespēja – mani uzņēma skolotāju izglītības projektā “Mācītspēks”, kurā divu gadu laikā varu apgūt praksē balstītu skolotāja profesiju un, pats svarīgākais, uzreiz jau sākt strādāt un apgūto ieviest praksē,” atzīst R.Labzars, papildinot, ka viņš pasniegs ķīmiju gan pamatskolas, gan vidusskolas klasēm. “Tas ir izaicinājums, taču man ir savs redzējums, kā vajadzētu notikt mācību procesam. Ceru, ka man izveidosies veiksmīga sadarbība gan ar skolēniem, gan kolēģiem,” tā jaunais ķīmijas skolotājs.

 

Šodien sveikta arī jaunā Jelgavas Paula Bendrupa pamatskolas direktore Gunta Paslauska, viņas vietniece Nataļja Andrejeva, Jelgavas 4. vidusskolas direktora vietniece Gerda Everte un Jelgavas pilsētas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes “Pasaciņa” vadītājas vietniece Agija Čerjapkina. 

 

Ir grūti domāt par nākotni, ja nezina pagātni, tieši tāpēc Jelgavas 755. jubilejas gadā Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs sadarbībā ar Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centru izveidojuši izglītojošu materiālu par Jelgavas skolu vēsturi videofilmā “Kur Jelgavā skolā gāja…”. Pedagogiem bija iespēja to noskatīties pirmajiem. Tas ir desmit minūšu stāsts par dažādām skolām un augstskolām Jelgavā, sākot ar Latvijas teritorijā pirmo augstskolu “Academia Petrina”, kurā šobrīd atrodas muzejs, un turpinot ar privātajām un pilsētas pamatskolām, ģimnāzijām un arodskolām.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē