19.9 °C, 1.9 m/s, 90.8 %

Sākumlapa JaunumiSportsPasaules čempionātā šorttrekā junioriem startē četri JLSS audzēkņi
Pasaules čempionātā šorttrekā junioriem startē četri JLSS audzēkņi
10/03/2022

Polijas pilsētā Gdaņskā norisinājās pasaules čempionāts šorttrekā junioriem, kurā startēja arī četri Jelgavas Ledus sporta skolas (JLSS) audzēkņi. Augstākais panākums – 16. vieta.

Pasaules čempionātā junioriem, kas notika no 4. līdz 6. martam, startēja jaunieši vecumā no 15 līdz 19 gadiem. Visi dalībnieki startēja kopā, nedalot sīkāk pa vecuma grupām. JLSS pārstāvēja Patrīcija Sniķere, Māris Jānis Šternmanis, Kārlis Pastors un Linards Reinis Laizāns.

“Kopumā mūsu audzēkņiem teicama debija! Vislabāko rezultātu izdevās sasniegt Patrīcijai, kura 1500 metru distancē izcīnīja 16. vietu no 46 sportistēm. Viņai pietrūka tikai 1,6 sekundes līdz B finālam,” Jelgavas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” pastāstīja JLSS šorttreka treneris Endijs Vīgants. 500 metru distancē Patrīcijai 24. vieta no 45 dalībniecēm, 1000 metru distancē – 32. vieta no 47 dalībniecēm.

Puišiem rezultāti ap trešo desmitu. Visās trīs distancēs slidoja Linards Reinis Laizāns. 1500 metru distancē viņš izcīnīja 27. vietu no 53 sportistiem, 500 metros – 37. vietu, 1000 metros – 35. vietu. Māris Jānis Šternmanis gan 1500, gan 1000 metru distancē izcīnīja 36. vietu. Kārlis Pastors 1500 metros finišēja  38. vietā.

JLSS puiši kopā ar vienu pārstāvi no Ventspils startēja arī stafešu 3000 metru slidojumā. Piedzīvojot kritienu jau pirmajā kārtā, viņi ieņēma 13. vietu no 15 komandām. “Par stafetēm man ir neliels rūgtums, jo gan zēnu, gan meiteņu komanda ir reālas pretendentes uz pasaules top 8, bet šoreiz neizdevās to pierādīt,” norāda E.Vīgants. Puiši komanda piedzīvoja kritienu, savukārt meiteņu komanda vispār nestartēja, jo divas komandas dalībnieces saslima ar Covid-19.