5.1 °C, 4.7 m/s, 92 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaPārrunā sadarbības iespējas starp universitāti un pilsētas skolām
Pārrunā sadarbības iespējas starp universitāti un pilsētas skolām
08/11/2023

Jelgavas pilsētas un Jelgavas Izglītības pārvaldes vadība šonedēļ Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā tikās ar Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) vadību, fakultāšu dekāniem un pārstāvjiem, lai pārrunātu aktualitātes izglītībā un turpmākās sadarbības iespējas starp Jelgavas pašvaldības skolām un augstskolu.

Vizītes laikā viesi tika iepazīstināti ar rekonstruēto skolu, tās iespējām, vīziju un ikdienas darbu. Tehnoloģiju skolotājs Ivars Bahmanis dalījās pieredzē par darbu elektroauto laboratorijā, kā ikdienā bērniem veicina domāšanu “ārpus kastes”, kā, būvējot elektroauto, tiek nostiprinātas skolēnu zināšanas fizikā. Viņš atzina, ka bērni ar aizrautību piedalās gan mācību procesā, gan dažāda veida sacensībās un konkursos. Jāpiebilst, ka skolēni savus elektroauto nerada pēc jau gatavas konstrukcijas, bet gan paši domā katru soli, analizē kļūdas un meklē risinājumus.

Direktores vietnieks IT jomā Kaspars Antonevičs viesiem stāstīja par dalību un panākumiem starptautiskajā konkursā “Phoenix Contact”, kur būvēts auto ar atjaunīgo enerģiju, sākot no idejas, prototipa līdz gatavam auto.

Skolas direktore Baiba Balode-Lukjanska klātesošos iepazīstināja ar skolas logo nozīmi, kurā atainots zobrats un rudzupuķe, un izglītības iestādes vīziju, kur svarīgākais ir attīstīt bērnos tehnisko un radošo domāšanu. Jāpiebilst, ka projekta “Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Zemgales plānošanas reģionā” gaitā skolā šobrīd izveidots Jauniešu uzņēmējdarbības un karjeras motivācijas centrs. Projekta laikā iegādāts aprīkojums, notikušas skolotāju un skolēnu apmācība robotu būvē, organizēts robotikas čempionāta posms, vēl plānoti 175 stundu kursi Zemgales skolotājiem un skolēniem “Modernās tehnoloģijas skolā un to pielietojums biznesā”, kā arī plānots organizēt konferenci Zemgales IT skolotājiem un skolēniem “Modernās tehnoloģijas skolā”.

Skolai ir arī skaidrs redzējums par turpmākās sadarbības iespējām ar LBTU. Piemēram, piesaistīt konsultantus un ekspertus no LBTU skolēnu zinātniski pētnieciskajiem darbiem, tāpat skola aicina studentus veikt pētījumus, izmantojot iestādes gudrajā klasē pieejamos datus, kā arī izstrādāt kursa, bakalaura un maģistra darbus, kas saistīti ar skolu. Tāpat Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola gatava studentiem piedāvāt meistarklases un praktiskās nodarbības, kā arī ir ieinteresēta, lai Tehnoloģiju vidusskolas skolēni dotos mācību ekskursijās uz universitāti, tās laboratorijām, tādējādi paplašinot savu redzesloku un iepazīstot nākotnes iespējas pēc vidusskolas beigšanas.

Vizītes noslēgumā LBTU rektore Irina Pilvere atzinīgi vērtēja skolā redzēto un dzirdēto, secinot, ka iestādē pieejama pasaules līmeņa izglītība. Viņa norādīja, ka apsvērs praktiskās sadarbības iespējas ar Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolu un citām Jelgavas skolām.