Sestdien, 24.novembrī, notika Pārlielupes bibliotēkas emuāra radošā darbnīca. Tajā piedalījās 27 dalībnieki no Liepājas, Baložiem, Pļaviņām, Salaspils, Rēzeknes, Rīgas, Jelgavas, Kuldīgas, Dundagas, Ozolniekiem, Rundāles. Emuārs radās spontāni, bez priekšzināšanām, bez pamācībām, intuitīvi, jo bija skaidrs koncepts, mērķauditorija un tematika, par ko rakstīt. Tas ir nekomerciāls, brīvprātīgs, 100% entuziasma auglis. Bibliotēkas emuārs vairo bibliotēkas prestižu un lasītājus, veido interaktīvu saikni starp bibliotēku un lasītājiem. Tas ir informācijas kanāls bibliotēkas darba mārketingam un sabiedriskajām attiecībām, kā arī interneta auditorijas piesaistei, kas nenāk uz bibliotēku. Īstenojot 24/7 principu, daudzi uzzina, kas ir bibliotēka un ko tur var darīt.
Emuāra pastāvēšanas 100 dienās ir gan ieguvumi, gan zaudējumi. Ieguvumi: bibliotēkas popularizēšana un tēla spodrināšana, atpazīstamība, pašu un lasītāju prieks, jaunu prasmju apguve, blogosfēras aktivizēšana, gandarījums par autoru ideju realizēšanu, prieks par pirmo LETAs ziņu. Ir arī zaudējumi: izrādās darbošanās emuārā prasa daudz laika, jo princips 24/7 attiecas arī uz emuāra autoriem. Tāpēc no vienas puses ir viegli, bet no otras puses grūti. Un visgrūtākais ir saprast, ka nav brīvdienu un svētku, jo emuārs jāpapildina arī tad. Emuāram piepulcējušies 9 reģistrēti autori un četri nereģistrēti, kas iesūta idejas, foto un materiālus. Aktīvākie autori ir tieši bibliotēkas lasītāji: Maija un Arturs.
Emuārā iesaistīti gandrīz visi Pārlielupes bibliotēkas darbinieki, kā arī vairāki no Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas. Līdztekus bibliotekāriem un bibliotēkas lasītājiem raksta arī emuāra lasītāji. Aptaujas liecina,ka visvairāk emuāru izmanto studējošā skolēni un studenti, bibliotekāri un IT speciālisti. Emuāru lasa visos Latvijas reģionos, arī ārzemēs.
100 dienu laikā sarakstīti 148 raksti, publicētas desmit aptaujas, kā arī dzejoļi, domugraudi, grāmatu topi u.c. Pārlielupes bibliotēkas emuāra radošais kolektīvs savā darbībā balstās uz trim populārām atziņām:
1.Tas jaunais laiks, kas šalkās trīs, tas nenāks, ja ļaudis to nevedīs (Rainis) 2.Par katru olu jaundētu piekladzināt pilnu kaimiņa sētu (Plūdons) 3.Viegli par dzīvi (Ufo/Fredis)
Pasākuma viesi iepazinās ar emuāra darbības prezentāciju un četru autoru pieredzi. Interesanta bija vieslektora Jāņa Ziediņa uzstāšanās par blogu izveides iespējām, par blogosfēras attīstību Latvijā un pasaulē, kā arī atziņas par personīgo pieredzi blogu veidošanā.
Pasākuma noslēgumā interesenti mācījās praktiski izveidot savu pirmo blogu emuāra autores Maijas rūpīgā vadībā. Par pasākuma norisi ir izveidots videosižets un interaktīva foto galerija emuārā http://parlielupesbiblioteka.blogspot.com
Emuāra 100 dienu pastāvēšanas laikā krietni augusi autoru prasme teksta, fotomateriālu radīšanā un apstrādē, interaktīvu foto galeriju izveidē un video sižetu filmēšanā, montāžā, apstrādē un publicēšanā gan You Tube, gan emuārā.
Informāciju sagatavoja V.Godmane Pārlielupes bibliotēkas vadītāja un emuāra radītāja