26.7 °C, 4.4 m/s, 46.8 %

Sākumlapa JaunumiSportsOptibet hokeja līga/ Latvijas čempionāts hokejā
Optibet hokeja līga/ Latvijas čempionāts hokejā
29/10/2017

Šī gada 28.oktobrī Jelgavas ledus hallē tika aizvadīta Optibet hokeja līgas (OHL) regulārā čempionāta spēle, kur hokeja klubs “Zemgale/LLU” tikās ar spēcīgo HK “Mogo” vienību. Divreiz spēles gaitā jelgavnieki izvirzījās vadība, bet rīdzinieki ātri spēja izlīdzināt spēles rezultātu.

Papildlaikā mājiniekiem nedaudz pietrūka sportiskās veiksmes un nācās piekāpties ar rezultātu 2:3 (0:0; 1:1; 1:1; 0:1). Vārtus jelgavnieku labā guva Ivans Ribčiks un Imants Ļeščovs.

Nākamo OHL čempionāta spēli HK “Zemgale/LLU” aizvadīs trešdien, 1.novembrī Jelgavas ledus hallē pret “Liepāja/Optibet” komandu. Spēles sākums pulksten 19.30.

HK”Zemgale/LLU”, kas trīs dienas iepriekš savā laukumā ar 2:0 pieveica HS „Rīga”, šoreiz Jelgavā uzņēma „Mogo” hokejistus. Spēles pirmajā trešdaļā abas komandas spēlēja aktīvi un vārtsargiem darba netrūka. „Mogo” vadībā varēja izvirzīt Rustams Begovs, izraujoties viens pret vārtiem, taču jelgavniekus glāba vārtsargs Reinis Petkus. Iespējas bija arī mājiniekiem, ko sekmēja arī četri noraidījumi „Mogo” rindās spēles pirmajā trešdaļā.

Spēles otrajā trešdaļā arī nedaudz aktīvāki bija viesi, taču trešdaļas vidū rezultātu atklāja Jelgavas komanda, precīzi metot Ivanam Ribčikam (1:0). Trešdaļas otrajā daļā aktīvāk uzbruka „Mogo” hokejisti, turklāt Oļega Sorokina padotie tika pie iespējas divas minūtes spēlēt piecatā pret trijiem sāncenšiem. Aktīvi uzbrūkot skaitliskajā vairākumā, „Mogo” spēlētāji izlaida pretuzbrukumu, viens pret vienu ar vārtsargu Renāru Kazanovu izskrienot Kristapam Milleram, taču vārti tika nosargāti. Savukārt sekundi pēc abu sodīto hokejistu atgriešanās laukumā Pauls Zvirbulis ar spēcīgu un precīzu metienu panāca izlīdzinājumu (1:1). Otrās trešdaļas galotnē aizritēja ar viesu pārsvaru, taču līdzsvars uz tablo pirms trešā perioda saglabājās.

Arī trešajā trešdaļā nedaudz vairāk un bīstamāk uzbruka „Mogo” hokejisti, spēles 45.minūtē ripai pēc Andra Siksnas metiena trāpot pa mājinieku vārtu konstrukciju. Neizmantojuši savas iespējas, „Mogo” hokejisti paši dabūja ripu savos vārtos. Astoņas ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām jelgavniekus ar metienu no distances otro reizi vadībā izvirzīja Imants Leščovs (2:1).

„Mogo” metās atspēlēties un tas viņiem izdevās salīdzinoši ātri, kad trīs minūtes vēlāk partneru iesākto kombināciju noslēdza Elviss Želubovskis, no neērtas rokas raidot ripu jau tukšajos „Zemgales”/LLU vārtos (2:2). Spēles pamatlaika galotnē tuvāk panākumam bija rīdzinieki, skaitliskajā vairākumā iespiežot jelgavniekus zonā, taču mājinieki punktu pamatlaikā nosargāja.

Pagarinājumā laukuma saimnieki neizmantoja labas izdevības izraut uzvaru, bet ko neizdarīja jelgavnieki, to paveica viesi. Pretuzbrukumā „2 pret 1” precīzs bija Rūdolfs Prūsis, ieslidinot ripu starp vārtsarga kājsargiem un nodrošinot „Mogo” uzvaru ar 3:2.

Zemgale/LLU – Mogo 2:3 (0:0; 1:1; 1:1; 0:1)

Vārti: 29:42 Ribčiks (Minajevs, Grundmanis) 1:0, 37:47 Zvirbulis (Begovs, Siksnis) 1:1, 51:33 Leščovs (Bernhards, Ogorodņikovs) 2:2, 54:46 Želubovskis (Širokovs, Jakovļevs) 2:2., 62:50 Prūsis (J.Ozoliņš) 2:3.

Soda minūtes: 12:14

Metieni: 32:44

Vārtsargi: Petkus – Kazanovs

TURNĪRA TABULA

Par OHL

Jaunajā OHL sezonā katra komanda kopumā aizvadīs 30 spēles regulārajā čempionātā, bet izslēgšanas mačos iekļūs četras labākās vienības, kas pusfinālā un finālā spēkosies līdz četrām uzvarām. Kā liecina LHF mājas lapā publicētā informācija, šī gadda čempionātā startēs sešas hokeja komandas:

• HK MOGO
  • HK Zemgale/LLU
  • HK Liepāja/Optibet
  • HS Rīga
  • HK Prizma
  • HK Kurbads

Šā gada playoff izcīņā piedalīsies regulārā čempionāta četras labākās komandas. Regulārā čempionāta uzvarētāji spēkosies ar ceturtās vietas esošo komandu, bet otrās vietas vienība spēlēs pret trešās pozīcijas izcīnījušo klubu.

Pusfināli un fināli tiks aizvadīti līdz četrām uzvarām. Savukārt laukuma priekšrocības playoff turnīrā iegūs augstāku vietu ieņēmušās komandas regulārajā čempionātā.