Komisijas ziņojumā teikts, ka, ņemot vērā noslēgtos līgumus starp dzīvokļu īpašniekiem un apsaimniekotāju, JNĪP nevarēja piestādīt rēķinus par vairākus gadus atpakaļ veiktajiem mājas apsaimniekošanas darbiem bez iepriekšējās vienošanās ar māju iedzīvotājiem. Lai gan apsaimniekotāja atskaišu dokumenti ir atzīti par likumīgiem, daļa ieguldījumu nav pierādāma dokumentāli, un par tiem nevar piestādīt rēķinu bez vienošanās ar māju īpašniekiem. Pie kļūdām JNĪP darbībā tika minēts arī tas, ka uzņēmums rēķinus sastādījis par ieguldījumiem, kas veikti sākot no 1998. gada, kad dzīvokļu privatizācijas process tikai sākās, un uz šo laiku privatizēto dzīvokļu skaits bija mazs.
Pēc komisijas ziņojuma SIA JNĪP uzdots atcelt jūnija rēķinā sadaļu par apsaimniekotāja ieguldītiem apsaimniekošanas izdevumiem par iepriekšējo laika periodu, kas uzņēmumam radījuši zaudējumus 180 tūkstošus latu apmērā. JNĪP valdes loceklim Jurim Vidžim izteikts rājiens par darba līguma neievērošanu.
J. Vidžis atvainojās iedzīvotājiem par pieļautajām kļūdām un norādīja, ka nākotnē rūpīgi tiks izvērtēta situācija un izstrādāta metodika, kā turpmāk apsaimniekot vecās mājas ar nelielu dzīvokļu skaitu. „Iedzīvotājiem jāizrāda lielāka ieinteresētība par savas mājas apsaimniekošanu! Tikai tā var veidoties veiksmīga sadarbība starp īpašniekiem un apsaimniekotājiem. Diemžēl līdz šim bieži vien šī ieinteresētība nav manāma,” tā J. Vidžis.
Informācija sagatavota Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību sektorā