Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigāde aizvadītajās brīvdienās saņēma 186 izsaukumu. Neskatoties uz to, ka kūlas dedzināšana ir bīstama, aizliegta un sodāma, 43 gadījumos ugunsdzēsēji glābēji dzēsta kūlas ugunsgrēkus, tostarp sešus Jelgavas teritorijā.
“Šajā nedēļas nogalē Zemgalē un visā Latvijā ugunsdzēsēji glābēji saņēma ļoti daudz izsaukumus. Salīdzinājumam – trīs dienās Zemgalē ugunsdzēsēji glābēji devās uz trīs reizes vairāk izsaukumiem kā vēl nedēļu iepriekš. Šādu izsaukumu skaitu piedzīvojam reizi vai dažas reizes gadā, kad praktiski visi dežūrā esošie ugunsdzēsēji glābēji vienlaicīgi strādā dažādās vietās Zemgalē – dzēsa kūlas ugunsgrēkus vai novāca vēja nolauztus kokus, lai atjaunotu satiksmi operatīvajiem dienestiem un iedzīvotājiem. Likumsakarīgi, ka vietām ugunsdzēsēju glābēju palīdzību tādēļ nācās gaidīt ilgāk nekā ierasts. Diemžēl vislielāko neizpratni ugunsdzēsējos glābējos raisa neapdomīgie kūlas dedzinātāji, kuru rīcības rezultātā tika dzēsti 43 kūlas ugunsgrēki. Šie ugunsgrēki nav kontrolējami, vēl jo vairāk šādos laika apstākļos, kad tie strauji izplatās un apdraud cilvēku dzīvības un īpašumus,” skaidro VUGD Zemgales reģiona brigādes komandiera vietnieks Raivis Pužulis.
Jelgavā aizvadītajās brīvdienās kopumā dzēsti seši kūlas ugunsgrēki – Strazdu ielā 20 kvadrātmetru platībā, Zanderu ceļā – 500 kvadrātmetru platībā, Salnas ielā – 1000 kvadrātmetru platībā, Ošu ceļā – 1000 kvadrātmetru platībā, Vītolu ceļā – 1500 kvadrātmetru platībā un Ganību ielā – 3,8 hektāru platībā.
VUGD uzver: kūlas dedzināšana ir bīstama, aizliegta un sodāma! Ja pirmie kūlas ugunsgrēki parasti norisinās nelielās platībās, tad, iestājoties sausākam laikam, pērnās zāles ugunsgrēku platības kļūst arvien lielākas un liesmas nereti pārņem arī jaunaudzes un mežus! Ja nodedzinātās zāles vietā pēc laika izaugs jauna, tad nodegušā meža atjaunošanai ir nepieciešami gadu desmiti!
Infografika: Jelgava.lv
Informācija sagatavota
Sabiedrisko attiecību pārvaldē