6.4 °C, 4.5 m/s, 99.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiMācību līgumus par profesionālo tālākizglītības programmu slēdz 32 invalīdi
Mācību līgumus par profesionālo tālākizglītības programmu slēdz 32 invalīdi
17/10/2006

Otrdien, 17. oktobrī mācību līgumus par datorsistēmas tehniķu un programmēšanas tehniķu tālākizglītības programmām slēdza 32 projekta „Profesionālās izglītības pieejamības uzlabošana invalīdiem Zemgales reģionā” dalībnieki.

Detalizētu informāciju par mācību programmas saturu klātesošajiem sniedza programmas izstrādes vadītāja, Baltijas Biznesa koledžas direktore Olga Dementjeva: „Mācības sāksim janvārī un tās ilgs 18 mēnešus, informācija mācību materiālos būs uzskatāma un viegli saprotama, taču, tā kā šī ir tālmācības programma, svarīga ir katra dalībnieka personīgā motivācija un apziņa, ka daudz būs jāapgūst neklātienē, izmantojot uz programmas laiku mājās uzstādīto datoru ar interneta pieslēgumu, lasot teorētiskos materiālus un pildot praktiskos uzdevumus, konsultējoties ar pasniedzējiem ar interneta palīdzību.”

Jelgavas reģionālā Pieaugušo izglītības centra Informācijas tehnoloģiju nodaļas vadītāja Antra Škinča projekta dalībniekiem ne tikai sniedza informāciju par to, kā laikā no decembra līdz 2007.gada janvārim dalībnieku dzīvesvietās tiks uzstādīti datori ar interneta pieslēgumu, bet arī informēja, ka jau tagad ikvienam interesentam ir iespējams papildināt savas datorlietošanas prasmes, izmantojot Pieaugušo izglītības centra mājas lapā www.jrpic.lv sadaļā Projekti pieejamo materiālu „IKT zināšanu standartizācija Zemgales reģionā”.

Projekta dalībniekus pirms līgumu parakstīšanas interesēja tādi jautājumi kā, cik reizes mēnesī būs jāapmeklē nodarbības Jelgavas reģionālajā Pieaugušo izglītības centrā, vai paralēli ir atļauts mācīties arī citās programmās, vai ar pasniedzējiem varēs sarunāties krievu valodā, vai mācību materiāli būs pieejami krievu valodā, vai ceļa izmaksas tiks segtas, kā arī citi specifiski jautājumi par programmas saturu.

Absolvējot datorsistēmas tehniķa vai programmēšanas tehniķa tālākizglītības programmu, apmācību dalībnieki saņems apliecību par profesionālās izglītības iegūšanu un būs gatavi iekļauties darba tirgū Jelgavas pašvaldības institūcijās un komercuzņēmumos. Jāpiebilst, ka iegūtās zināšanas būs adekvātas, lai turpinātu mācības augstskolā.

Projektā liela nozīme piešķirta prakses vietu nodrošināšanai programmu dalībniekiem. Ir izveidota darba grupa, kuras darbības galvenais mērķis ir veidot kontaktus ar Zemgales reģiona uzņēmējiem un astoņu semināru ietvaros informēt par invalīdu nodarbināšanu uzņēmumos, kā arī iespēju piedāvāt prakses vietas mācību dalībniekiem. Šobrīd darba grupa, apzinot projekta dalībnieku dzīves vietas, ir secinājusi, ka dalībnieki ir ne tikai no Jelgavas, bet arī citām Zemgales reģiona pilsētām, līdz ar to ir jāpaplašina apzināmo uzņēmēju loks, lai būtu iespēja piedāvāt projekta dalībniekiem prakses vietas tuvāk viņi dzīvesvietām, piemēram, Bauskā.

Projekta „Profesionālās izglītības pieejamības uzlabošana invalīdiem Zemgales reģionā” ietvaros Jelgavas reģionālajā Pieaugušo izglītības centrā tiek ieviesta e-studiju sistēma, kā arī ir izstrādātas divas e-studiju metodei pielāgotas profesionālās tālākizglītības programmas, uz ko Zemgales reģionā dzīvojošiem invalīdiem bija iespēja pieteikties vasaras mēnešos. Datorsistēmu tehniķis pabeidzot mācības spēs sniegt konsultācijas darbā ar datortehniku, programmatūru un biroja tehniku, uzstādīt, konfigurēt, diagnosticēt un modernizēt datortehniku, vienkāršus datortīklus un programmatūru, novērst kļūmes to darbībā. Savukārt programmēšanas tehniķis spēs piedalīties programmatūras projektēšanā, ieviešanā un uzturēšanā, kā arī esošās programmatūras pielāgošanā, sniegs konsultācijas lietotājiem un pārzinās datortīklu tehnoloģijas.

Projekta „Profesionālās izglītības pieejamības uzlabošana invalīdiem Zemgales reģionā” kopējās izmaksas ir 325 010,47 latu un 80 procentus no šīs summas sedz Eiropas Sociālais fonds, bet pārējais ir valsts budžeta līdzfinansējums.

Papildus informācija: 3012167, 3012159

Projekta „Profesionālās izglītības pieejamības uzlabošana invalīdiem Zemgales reģionā” vadītāja Ingrīda Muraškovska