Jelgavas Sociālo lietu pārvalde (JSLP) aicina jauniešu vecākus un pedagogus nebūt vienaldzīgiem un apmeklēt lekciju – diskusiju ciklu par atkarībām jauniešu vecumā. Pirmās trīs lekcijas JSLP organizēs Jelgavas Valsts ģimnāzijā, Spīdolas ģimnāzijā un Tehnoloģiju vidusskolā. Par atkarībām, to ietekmi uz mūsu bērnu veselību un viņu turpmāko dzīvi, kā arī par to, kā atpazīt, vai bērni nav lietotāji, un kā viņus no tā pasargāt, stāstīs Rīgas atkarību speciāliste ar vairāk nekā desmit gadu pieredzi darbā ar jauniešiem, ģimenēm un profesionāļiem atkarību profilakses jomā Inga Dreimane.
1.lekcija „Visu veidu atkarības pusaudžu vecuma periodā” notiks pirmdien, 28.aprīlī, pulksten 18.00 Jelgavas Valsts ģimnāzijā (Mātera iela 44). I.Dreimane atgādina, ka atkarība ir biopsihosociāla slimība, kas nešķiro ne vecumu, ne dzimumu, ne tautību, ne arī ienākumu līmeni ģimenē. Tā sākas ar uzvedības izmaiņām, kuras nenovērtējot vai ignorējot, var attīstīties atkarība kā slimībā, veidojot neatgriezeniskas izmaiņas cilvēka uzvedībā un arī personībā.
2.lekcijas – „Sintētisko kanabinoīdu jeb „spice” izplatība pusaudžu vidū”- ietvaros vecāki un pedagogi uz diskusiju tiks gaidīti 8.maijā pulksten 18.00 Jelgavas Spīdolas ģimnāzijā ( Mātera iela 30). Sintētiskie kanabinoīdi ir jaunākās paaudzes apreibinošās vielas, kuras vispopulārākās ir tieši jauniešu vidū, to iedarbība var būt ļoti dažāda un individuāla. Bet pārsvarā tās tiek izmantotas stimulējošā un halucinogēnā efekta dēļ, kas šķietami palīdz tikt galā ar emocionālo spriedzi, aizbēgt no ikdienas problēmām un nejust zemo pašnovērtējumu.
3.lekcija „Alkohola lietošana un smēķēšana kā jauniešu socializēšanās veids” vecākus uzrunās 15.maijā pulksten 18.00 Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā (Meiju ceļš 9). Alkohols un cigaretes ir pirmās apreibinošās vielas, kuras tiek izmēģinātas vēl pirms citām apreibinošām vielām. Visbiežāk šo vielu lietošana ir saistīta tieši ar jaunieša pašvērtējumu un viņa attiecībām ar vienaudžiem, viņa pašsajūtu ģimenes sistēmā, attiecībām ar vecākiem. Alkohola lietošana un smēķēšana ir viens no veidiem, kā tiek provocēti vecāki un centieni piesaistīt vecāku uzmanību bērnu un pusaudžu drošības saglabāšanai un nostiprināšanai.
Lekciju laikā speciāliste atbildēs arī uz vecāku un pedagogu jautājumiem, rosinās diskusiju, lai tā būtu saistoša un noderīga katram klausītājam. Lekcijās tiks gaidīti visu pilsētas skolu audzēkņu vecāki un pedagogi.
Informācija sagatavota JSLP