Latvijas Peldēšanas federācijas treneru komiteja apstiprinājusi Latvijas izlases pamatsastāvu 2023. gadam, kurā iekļauti 25 sportisti. Starp tiem ir arī trīs Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas peldētāji.
Atbilstoši iepriekš definētiem atlases kritērijiem izlases pamatsastāvā iekļauti jauniešu vecuma sportisti, kas olimpiskajā disciplīnā ir sasnieguši vismaz 540 FINA (Starptautiskās peldēšanas federācijas) punktus (disciplīnā jābūt top 2 rezultātam), junioru vecuma sportisti, kas olimpiskajā disciplīnā ir sasnieguši vismaz 640 FINA punktus (disciplīnā jābūt top 2 rezultātam), pārejas vecuma (zēniem 2003.–2004. dzimšanas gads, meitenēm 2004.–2005. dzimšanas gads) sportisti, kas olimpiskajā disciplīnā sasnieguši vismaz 710 FINA punktus, un pieaugušie sportisti, kas olimpiskajā disciplīnā sasnieguši vismaz 750 FINA punktus.
Izlasē iekļauti trīs junioru vecuma Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas audzēkņi: Nikolass Deičmans, Kristians Brenčs un Matīss Kaktiņš.
Iekļaušana Latvijas izlases pamatsastāvā un savstarpējā sadarbības līguma noslēgšana garantē sportistam finansiālu un cita veida atbalstu mācību-treniņu procesa pilnveidei, kā arī dalībai sacensībās, pārstāvot Latvijas valsti, informē Latvijas Peldēšanas federācijā. Katram no izlašu sportistiem tiek piešķirts bāzes finansējums, kas atkarībā no vecuma grupas un vietas reitingā svārstās no 600 līdz 2400 eiro. Maksimālo summu 2400 eiro saņems pieci Open sastāvā iekļautie sportisti, bet četri labākie juniori un divi labākie jaunieši katrs saņems pa 1600 eiro. Pārejas vecuma sportistiem tiek piešķirti 1400 eiro, pārējiem junioriem un jauniešiem piešķirti 600 eiro. Papildus piešķirtajam finansējumam Open un pārejas vecuma sportistiem, kā arī četriem labākajiem junioriem un diviem labākajiem jauniešiem federācija atbilstoši treneru komitejas plānam šogad pilnībā apmaksās vismaz divas izlases nometnes ārvalstīs, savukārt visiem junioru un jauniešu vecuma izlases dalībniekiem nodrošinās dalību septiņās mininometnēs, kas norisināsies dažādās Latvijas pilsētās.
Tāpat izlases pamatsastāvā iekļautajiem sportistiem federācija nodrošinās apmaksātus slodzes testus Latvijas Olimpiskajā vienībā, vispārējās fiziskās sagatavotības un fizioterapeita pakalpojumus visa gada garumā, peldēšanas tehnikas videoanalīzi treniņu un sacensību laikā, kā izlases formastērpus, treniņu un sacensību ekipējumu.
Paralēli uzskaitītajam bāzes finansējumam un atbalstam, trīspusējos sadarbības līgumos ir atrunāts arī papildu finansiālā atbalsta apmērs, kas tiek piešķirts, izpildot kvalifikācijas kritērijus dalībai Eiropas un pasaules čempionātā, kā arī naudas balvu un prēmiju apmērs par personīgo un nacionālo rekordu sasniegšanu, kvalificēšanos pusfinālam un finālam un citiem augstvērtīgiem rezultātiem.
Foto: Roberts Voskāns