20.4 °C, 3.9 m/s, 66.6 %

Sākumlapa JaunumiSportsKrīgers: “Latvijas čempionāts vienmēr ir īpašs”
Krīgers: “Latvijas čempionāts vienmēr ir īpašs”
03/07/2023

Rīgā, Mežaparka trasē, aizvadīts 35. Latvijas BMX čempionāts, kurā Jelgavas sportisti izcīnīja 13 medaļas: trīs zelta, septiņas sudraba un trīs bronzas. Čempiona titulu elites grupā aizstāvēja Kristens Krīgers, kļūstot par Latvijas čempionu otro gadu pēc kārtas.

“Latvijas čempionāts vienmēr ir īpašas sacensības, kurās gribas parādīt labāko sniegumu un uzvilkt čempiona kreklu,” Jelgavas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” norāda K.Krīgers. Kopumā šis Kristenam ir ceturtais Latvijas čempiona tituls elites grupā, tomēr pirmo reizi izdevies titulu iegūt divus gadus pēc kārtas. Līdztekus Latvijas čempionātam Jelgavas kluba “Mītavas kumeļi” braucējs startē arī starptautiskajās sacensībās – Eiropas kausa un Pasaules kausa posmos. “Trijos Eiropas kausa posmos esmu braucis finālā, izcīnot 6., 5. un 4. vietu. Pasaules kausa posmi gan šogad ne pārāk vainagojušies ar rezultātiem, tajos astotdaļfināls pagaidām nav pārvarēts,” stāsta sportists. Tomēr šīs sezonas nozīmīgākie mači viņam vēl tikai priekšā, un pirmie no tiem – jau šajā nedēļas nogalē Eiropas čempionāts. Savukārt augusta sākumā būs pasaules čempionāts.

Vēl no Jelgavas BMX braucējiem par Latvijas čempionu kļuva Reinārs Pavlovs B16 grupā un Ģirts Jonkus krūzeros 30+ grupā.

Sudraba medaļu izcīnīja Melānija Čudare G13–14 grupā, Patriks Kāpiņš B9 grupā, Alvis Lānso krūzeros 30+ grupā, Emīls Jekševics krūzeros 17–29 gadu vecuma grupā, Ints Martins Valainis krūzeros 13–17 gadu vecuma grupā, Paula Zavinska G15+ grupā un Renārs Želvis B12 grupā.

Bronzas medaļu izcīnīja Emīlija Zavinska G13–14 grupā, Evelīna Līkuma G11–12 grupā un Everts Vējkājs B10 grupā.

Čempionātā tika vērtēts arī klubu kopvērtējums, summējot katra kluba astoņus labākos rezultātus. Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas un kluba “Mītavas kumeļi” komanda ieņēma 3. vietu.

“Manas sajūtas ir divējādas. Ja raugās, cik reižu mūsējie kāpa uz pjedestāla, tad jelgavniekiem ir samērā labs čempionāts, bet, ja raugās uz to, ka klubu ieskaitē palikām trešie, tad tas nedaudz apbēdina. Ļoti daudz punktu zaudējām pašu braucēju kļūdu dēļ fināla braucienos – ja būtu izdevies nostartēt bez šīm kļūdām, tad mums varētu būt vēl četras uzvaras un trīs sportisti uz goda pjedestāla,” vērtē Jelgavas BMX treneris Uldis Balbeks.

Jāpiebilst, ka uz Eiropas čempionātu dosies ne tikai K.Krīgers, bet vēl 12 Jelgavas sportisti, kuri startēs dažādās grupās.