23.6 °C, 1.9 m/s, 85.4 %

Sākumlapa JaunumiSportsJelgavniekiem pirmajā Latvijas čempionāta dienā – divas medaļas
Jelgavniekiem pirmajā Latvijas čempionāta dienā – divas medaļas
26/06/2021

26. un 27. jūnijā Jelgavā, Zemgales Olimpiskā centra Jāņa Lūša stadionā, norisinās simtais Latvijas čempionāts vieglatlētikā. Pēc pirmās sacensību dienas jelgavniekiem ir divas medaļas.

Zelta medaļu šķēpmešanā izcīnīja un aizpērn un pērn iegūto Latvijas čempiona titulu nosargāja jelgavnieks Gatis Čakšs, kurš savas sportista gaitas uzsāka Jelgavas novada Sporta centrā un pēc tam pārgāja uz Murjāņu Sporta ģimnāziju. Pie zelta medaļas un sava trešā Latvijas čempiona titula Gatis tika ar 81,96 metrus tālu metienu, pārspējot visus pārējos deviņus konkurentus. Jāatgādina, ka Gatis ir izpildījis olimpisko normatīvu (tas ir 85 metri) un jūlijā dosies uz Tokijas olimpiskajām spēlēm. “Šodien viss bija labi – fiziski jutos labi, bija patīkami mest šķēpu mājās skatītāju priekšā, vienīgi neliela mikrotrauma nedaudz ietekmēja metienu tehnisko izpildījumu,” pēc starta norādīja sķēpmetējs.

Bronzas godalgu Latvijas čempionāta pirmajā dienā izcīnīja Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (Jelgavas BJSS) vīriešu 4×100 metru stafetes komanda, kurā startēja Artūrs Isajevs, Artūrs Konderko, Mareks Lazdāns un Jurģis Liniņš. Jelgavas komanda finišēja ar rezultātu 46,52 sekundes (uzvarētāju laiks bija 43,11 sekundes). “Neskatoties uz to, ka Latvijas vieglatlētikas čempionātā ir pārstāvētas daudzas pašvaldības un sporta klubi, nokomplektēt stafetes komandu – atrast četrus līdzvērtīgus skrējējus – ir īsts izaicinājums. Tāpēc ir ļoti liels prieks, ka Jelgavai pēc ilgiem gadiem izdevās nokomplektēt vīriešu komandu. Pēdējā brīdī vēl nācās veikt izmaiņas komandas sastāvā, tāpat Mareks un Jurģis īsi pirms stafetes skrējiena veica 400 metru distanci un nebija pietiekami atguvušies, un tas varēja liegt mums pacīnīties par sudraba medaļu, tomēr ir gandarījums, ka Jelgava bija pārstāvēta stafetē,” norāda Jelgavas BJSS vieglatlētikas trenere Aļona Fomenko, pieļaujot, ka turpmāk vairāk tiks piestrādāts tieši pie stafetes, lai arī turpmāk Jelgava būtu pārstāvēta šajā disciplīnā.

Čempionāta pirmajā dienā Jelgavas vieglatlēti startēja vēl vairākās disciplīnās. 100 metru sprintā traumu guva Māra Anna Zīverte, tomēr sportiste, neskatoties uz sāpēm, distanci pabeidza un kopvērtējumā ierindojās 13. vietā 22 dalībnieču konkurencē. Māra Anna, ņemot vērā distancē gūto traumu, finišēja pēc 13,06 sekundēm, savukārt čempiones tituls tika izcīnīts ar rezultātu 12,07 sekundes. Vīriešu konkurencē startēja 23 dalībnieki, starp kuriem arī divi Jelgavas BJSS vieglatlēti. Pirmais aiz svītras palika un finālā neiekļuva Artūrs Isajevs, kurš ar rezultātu 11,23 sekundes ierindojās 9. vietā. Juris Volkovs finišēja 14. vietā ar laiku 11,58 sekundes. Čempions finišēja pēc 10,67 sekundēm.

Jelgavas BJSS vieglatlēti startēja arī 400 metru skrējienā, kurā Mareks Lazdāns ierindojās 15. vietā ar rezultātu 51,71 sekunde un Jurģis Liniņš ierindojās 24. vietā ar rezultātu 54,61 sekunde. Čempions šajā distancē finišēja 47,00 sekundēs. Anastasija Vidončikova 1500 metru distancē finišēja 8. no astoņām dalībniecēm ar laiku 5:31,51 minūte (uzvarētājas laiks – 4:25,83 minūtes). Maksims Korotkovs lodes grūšanā ieņēma 7. vietu no septiņiem dalībniekiem ar rezultātu 11,23 metri (uzvarētāja rezultāts – 16,06 metri).

Latvijas čempionāts turpināsies arī 27. jūnijā. Jelgavas sportisti startēs 10 000 metru soļošanā, 200 metru skrējienā, 5000 metru skrējienā, 400 metru barjerskrējienā, augstlēkšanā un diska mešanā.

Sacensības var apmeklēt arī skatītāji. Kā informē Latvijas Vieglatlētikas savienībā, sacensības klātienē varēs vērot līdz 330 skatītāju, kuri pie ieejas varēs uzrādīt sadarbspējīgu vakcinācijas pret Covid-19 vai Covid-19 pārslimošanas sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu. Skatītājiem ieeja ir bez maksas. Čempionātu tiešraidē rādīs arī sportacentrs.com un Sportacentrs TV. Sacensības 27. jūnijā sāksies pulksten 10. Ar sacensību programmu var iepazīties ŠEIT.