18.7 °C, 1.9 m/s, 91.3 %

Sākumlapa JaunumiSportsJelgavniekiem Latvijas skvoša čempionātā trīs medaļas
Jelgavniekiem Latvijas skvoša čempionātā trīs medaļas
08/11/2022

Jelgavas skvoša kluba pārstāvji Latvijas čempionātā izcīnīja trīs medaļas – vienu sudraba un divas bronzas.

Latvijas čempionāts skvošā norisinājās 5. un 6. novembrī Rīgā, un tajā startēja 63 sportisti, tostarp 16 Jelgavas skvoša kluba pārstāvji. Seši Jelgavas kluba pārstāvji bija juniori, kuri sacentās pieaugušo konkurencē.

Mūsu pilsētas kluba sportisti izcīnīja trīs medaļas, divas no tām – sieviešu elites jeb open grupā. Sudrabu izcīnīja Latvijas junioru čempione Una Ulmane, bronzu – Latvijas junioru reitinga līdere Laura Badūne. Elites grupā startēja 11 sportistes. Jāpiebilst, ka savainojuma dēļ pirms pusfināla no turnīra izstājās iepriekšējā čempionāta uzvarētāja un Latvijas Skvoša federācijas sieviešu reitinga līderem Jelgavas skvoša kluba vadītāja Baiba Lulle, bet 14 gadus jaunā Sonora Liepa izcīnīja 6. vietu.

Bronza arī Vivitai Jakovļevai amatieru W2 grupā astoņu dalībnieču konkurencē, un viņai tā bija pirmā medaļa Latvijas čempionātā.

Veiksmīgs čempionāts un liels kāpums, salīdzinot ar iepriekšējo turnīru, padevās junioru līderim Lukasam Kančam – viņam 6. vieta M1 grupā, bet 7. vieta – citam Jelgavas skvoša kluba pārstāvim Gatim Graudumam 21 spēlētāja konkurencē.

M2 grupā no jelgavniekiem augstākā – 8. – vieta Aivaram Brokānam 26 dalībnieku konkurencē.

Par Latvijas čempioni elites grupā kļuva iepriekšējā čempionāta sudraba medaļniece rīdziniece Laura Gaigala, savukārt vīriešiem čempiona godā pirmo reizi rīdzinieks Andrejs Sautins. Sudrabs ķekavniekam Jānim Plūmem, bronza rīdziniekam Kārlim Pekstiņam.