Sākumlapa JaunumiSportsJelgavniekiem Latvijas čempionātā bronzas medaļas
Jelgavniekiem Latvijas čempionātā bronzas medaļas
14/04/2018

Jelgavniekiem Latvijas čempionātā bronzas medaļas!

Credit24 meistarlīgas Latvijas čempionātā volejbolā 14.aprīlī tika noskaidroti bronzas medaļu īpašnieki, par kuriem kļuva Jelgavas vīriešu volejbola kluba “Biolars/Jelgava” spēlētāji, sērijā uzvarot Daugavpils komandu ar 2-0. Jelgavas vienība Zemgales Olimpiskā centra laukumā trīs setu cīņa ar 3:0 (25:21, 25:17, 30:28) pieveica Daugavpils “Ezerzeme/DU”. Rezultatīvākais uzvarētāju rindās ar 21 gūto punktu bija Kārlis Pauls Levinskis, bet pa 11 punktiem pievienoja Aivis Āboliņš un Vitālijs Cinne.

Bronzas sērijas pirmajā spēlē Daugavpilī Jurija Deveikusa vadītā Jelgavas komanda izcīnīja uzvaru četros setos. Par rezultatīvāko VK “Biolars/Jelgava” komandas sastāvā pirmajā sērijas spēlē kļuva Kārlis Pauls Levinskis, kura kontā 20 punkti. Sērijas otrajā cīņa Jelgavā Levinskis arī bija rezultatīvākais savas komandas sastāvā, sakrājot 21 punktu. Pašā spēlē jelgavnieki līdzīgā pirmā seta galontē spēja virzīt notikumus sev par labu (25:21), kamēr otrajā partija daugavpiliešiem neizdevās izrādīt pienācīgu pretestību (25:17). Par līdzvērtīgāko kļuva spēles trešā partija, kur, “zerzeme/DU” atspēlējot vairākas mačbumbas, pie uzvaras setā, mačā un visā bronzas sērijā tika “Biolars/Jelgava” (30:28). Bez Levinska, pa 11 punktiem Jelgavas komandai atnesa Vitālijs Cinne un Aivis Āboliņš, kamēr astoņus punktus panākumam pievienoja Kārlis Volodins un Gatis Slavēns.

Savukārt Baltijas volejbola līgas regulārajā sezonā jelgavnieki ierindojās 8.vietā, kas ļāva piedalīties izslēgšanas spēlēs. Play-off pirmajā kārtā “Biolars/Jelgava” piekāpās topošajiem turnīra uzvarētājiem “”Saaremaa” volejbola klubam. Latvijas čempionātā savukārt Jelgavas vienība labi cīnījās pirmajā pusfināla spēlē pret “RTU/Robežsardzi”, atzīstot rīdzinieku pārākumu spraigā piecu setu galotnē.

“Biolars/Jelgava” – “Ezerzeme/DU”” 3:0 (25:21; 25:17; 30:28)

“Biolars/Jelgava”: Kārlis Pauls Levinskis 21, Vitālijs Cinne 11, Aivis Āboliņš 11, Gatis Slavēns 8, Kārlis Volodins 8, Mārcis Jirgensons 5, Arvis Zelčs, Andris Zadovskis
Sērijā: 2:0

“Viss bija likumsakarīgi,” spēles un sērijas gaitu komentēja VK “Biolars/Jelgavas” galvenais treneris Jurijs Deveikus. “Tikai 3.setā sanāca sīvāka spēle. Bijām vadībā ar septiņu punktu pārsvaru, un tad sākām gaidīt pretinieku kļūdas, bet kļūdas sākās mūsu komandā. Rezultāts ir, un tas šoreiz ir galvenais. Mūsu trumpis bija laba serve, un tā izglāba arī 3.seta beigās.”

“Varējām tikt arī finālā,” vaicāts, vai komanda sasniedza maksimumu, atbildēja Deveikus. “Pirmajā pusfinālspēlē zaudējām, bet otrā mums sanāca sliktākā visā sezonā. Vērtējot visu sezonu, Baltijas līgā sasniedzām, ko varējām, bet Latvijas kausa pusfinālā zaudējām Jēkabpilij – arī visai objektīvi. Protams, vienmēr varam spēlēt labāk, taču arī šis rezultāts ar jauniem spēlētājiem un jaunu sastāvu šosezon nav slikts.”

Uzziņai

Jelgavas vīriešu volejbola komanda 2017./2018.gada sezonā startē ar jaunu sastāvu, kuras kodolu veido – Arvis Zelčs, Viktors Korzenevics, Uģis Dombrovskis, Aivis Āboliņš, Andris Zadovskis, Aigars Sniedzāns, Kārlis Pauls Levinskis, Kārlis Volodins, Maksims Morozovs, Vitālijs Cinne un Mārcis Jirgensons. VK “Biolars/Jelgava” galvenais treneris arī šogad ir pieredzējušais Juris Deveikuss, trenera asistents Guntis Atvars, menedžeris Andrejs Jamrovskis, fizioterapeite Liena Glācniece.

Informācija: A.Birjuks, LVF