24.2 °C, 2.2 m/s, 53.4 %

Sākumlapa JaunumiSportsJelgavnieki piedzīvo zaudējumu! Izšķirošā spēle 9.aprīlī!
Jelgavnieki piedzīvo zaudējumu! Izšķirošā spēle 9.aprīlī!
09/04/2018

Piektdien, 6.aprīlī basketbola kluba “Jelgava/LLU” basketbolisti aizvadīja Latvijas Basketbola līgas 2.divīzijas (LBL2) ceturtdaļfināla sērijas otro spēli, kur piedzīvoja dramatisku zaudējumu pret Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) komandu. Abu komandu duēlī rezultāts sērijā tagad ir 1:1, tas nozīmē, ka tiks aizvadīta izšķirošā trešā cīņa. Rezultatīvākais jelgavnieku rindās šoreiz bija Salvis Mētra ar 20 gūtiem punktiem.

LBL2 ceturtdaļfināla sērijas izšķirošā spēle risināsies 9.aprīļa vakarā pulksten 20.00 Jelgavā. Šīs spēles uzvarētājs LBL 2.divīzijas pusfinālā tiksies ar “Gulbenes Buku” un “Kandava/Compar” pāra labāko komandu.

Sērijas pirmajā spēlē 4.aprīlī jelgavnieki, pateicoties rezultatīvai spēlei ceturtajā ceturtdaļā, svinēja panākumu (93:77). Rezultatīvākais “Jelgava/LLU” komandā bija Jēkabs Rozītis, kura kontā 27 punkti. Pēc mača Jelgavas vienības galvenais treneris Gatis Justovičs pauda neapmierinātibu ar komandas sniegumu, minot neveiksmīgu spēli zem groziem.

Šī gada 6.aprīļa spēles ievadā abas komandas vairākkārt pārņēma vadību, pirmajai ceturtdaļai noslēdzoties ar nelielu jelgavnieku pārsvaru (21:19). Jāatzīmē, ka pirmos 15 (!) punktus “Jelgava/LLU” komandai sameta Salvis Mētra. Otrajā ceturtdaļā mājinieki pārņēma vadību, uz ko gan jelgavnieki atbildēja ar Ulda Feldmaņa un Kaspara Neimaņa precīzajiem metieniem, kas ļāva atkal būt priekšā. Otrās desmitminūtes izskaņā Jelgavas basketbolisti veica 7:0 izrāvienu, kas palīdzēja nostiprināties vadībā pēc pirmā puslaika.

Trešā ceturtdaļa jelgavniekiem sākās ar virkni garām aizmestu metienu, kas ļāva stradiņiem atspēlēt septiņu punktu deficītu (42:42). Sauso periodu pārtrauca Feldmaņa un Andra Justoviča tālmetieni, “Jelgava/LLU” saglabājot vadību arī pēc trešā spēles nogriežņa. Ceturtajā ceturtdaļā Salvis Mētra ar trīspunktnieku panāca jelgavniekiem astoņu punktu vadību, taču pretiniekiem ātri izdevās atspēlēties. Vēl četras sekundes līdz ceturtdaļas beigām “Jelgava/LLU” atradās vadībā (65:62), taču notika neticamais: vispirms RSU basketbolists iemeta divus punktus ar sodu (65:65), bet līdz ar sirēnu trīs punktu metienu realizēja Armands Ginters (65:68).

RSU – BK Jelgava/LLU 68:65 (19:21; 13:18; 15:11; 21:15)

BK Jelgava/LLU: Mētra 20, Justovičs 10, Feldmanis 9, Bitītis 6, Bērziņš 5, Rozītis 5, Krūmiņš 4, Neimanis 4, Atelbauers 2, Frīdmanis, Kravinskis, Satovskis

Sērijā: 1-1

TURNĪRA TABULA

Uzziņai

Šajā LBL2 sezonā startē astoņpadsmit komandas, kuras piedalījās 2016./2017.gada sezonā: BK Jelgava, Valmiera Glass/ViA, BK Ķekava, BA Turība, Ogre/Kumho tyre-2, RSU, BK Mārupe, Limbažu OC, RSU, RTU, BK Saldus, Līvāni, Gulbenes Buki/BJSS, Ventspils Augstskola, Latvijas Universitāte/BS Rīga, BJBS Rīga/DSN, Madona/BJSS, VEF skola un BJBS Rīga/Rīdzene, kā arī LBL 3 uzvarētāji Bauskas BJSS/SC Mēmele, Valkas sporta internāta komanda (BK “Valka/Valga” fārmklubs) un BK Kandava.

Šogad Jelgavas basketbola klubs tiks pārstāvēts Latvijas Basketbola līgas 2.divīzijā (LBL2), talantīgākie Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) audzēkņi, galvenā trenera Vara Krūmiņa uzraudzībā, pieredzi krās Latvijas Jaunatnes basketbola līgā un Latvijas Basketbola līgas 3.divīzijā, bet sadarbībā ar Latvijas Lauksaimniecības univeristāti (LLU) tiks nokomplektēta komanda dalībai Studentu līgā.

Par lielās Jelgavas basketbola komandas galveno treneri ir apstiprināts viens no pagājušas sezonas komandas līderiem – 30 gadus vecais saspēles vadītājs Gatis Justovičs, kuram tas būs jauns izaicinājums. Iepriekšējā Latvijas Basketbola līgas 2.divīzijas čempionāta sezonas finālsērijas ceturtajā spēlē BK “Jelgava/BJSS” (galvenais treneris Varis Krūmiņš) izbraukumā Valmierā ar 80:62 pārspēja “Valmiera Glass”/Vidzemes Augstskola, sērijā līdz 3 uzvarām uzvarot ar 3-1. Trešo vietu izcīnīja BK “Ķekava”.

Informācija: A.Birjuks, Sporta servisa centrs