-0.4 °C, 4.8 m/s, 81 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavnieki dziesmu un deju svētkos
Jelgavnieki dziesmu un deju svētkos
02/07/2008

Foto: Ivars Veiliņš

Jelgavas pilsētu XXIV Vispārējos latviešu dziesmu un XIV deju svētkos pārstāvēs 32 mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi ar 1088 dalībniekiem. Šogad kopumā svētkos piedalīsies aptuveni 38 500 dalībnieki, kas ir rekords svētku rīkošanas vēsturē.

No Jelgavas pilsētas uz svētkiem dosies – 15 deju kolektīvi, 12 kori, Jelgavas Ādofa Alunāna teātris, folkloras kopa „Dimzēns”, vokālais ansamblis “Da capo”, pūtēju orķestris “Jelgava” un Tautas lietišķās mākslas studija „Dardedze”.

Aptuveni 900 dalībnieki no Jelgavas līdz pat 12. jūlijam, kad notiks noslēguma koncerts atjaunotajā Mežaparka estrādē, dzīvos Rīgas 86. vidusskolā, bet pārējie Rīgā ieradīsies tajā dienā, kad ieplānots mēģinājums vai uzstāšanās. Vairums kolektīvi uz galvaspilsētu izbrauks 6.jūlijā pulksten 12.00 no Jelgavas kultūras nama.

Svētdien, 6. jūlijā, Jelgavas kolektīvi, pilsētas vadība, izglītības iestāžu vadītāji un aģentūras «Kultūra» kolektīvs dosies tradicionālajā svētku gājienā, pa maršrutu 11. Novembra krastmala – Rātslaukums – Brīvības piemineklis – Dailes teātris. Svētku gājiens sāksies pulksten 11, bet Zemgales novads pēc svētku režiskās ieceres no 11. Novembra krastmalas galvaspilsētas ielās dosies pulksten 14. Aicinām ikvienu piebiedroties atbalstītāju pulkam Rīgā, lai mūsu devīze „Labi dzīvot Jelgavā” redzama un sajūtama priecīgi visiem kopā ejot.
Šogad dalībnieku skaits, kas gājienā pārstāvēs pilsētu, būs nedaudz mazāks nekā kopumā piedalās svētkos, jo pieci deju kolektīvi, kas svētdienas vakarā uzstāsies koncertā «Deju svētkiem – 60» ies gājiena priekšgalā. Šajā koncertā Arēnā Rīga pulksten 17 uzstāsies labākie Latvijas deju kolektīvi un izpildīs par klasiku kļuvušās 28 latviešu horeogrāfu dejas, kuru starpā ir arī divu Jelgavnieku – leģendārā horeogrāfa, Zemgales deju ķēniņa Viļa Ozola un Jelgavas pilsētas deju kolektīvu virsvadītājas Guntas Skujas dejas.

Starp citu, vairāki jelgavnieki ir iesaistīti svētku organizēšanā: Gunta Skuja – viena no šo dziesmu un deju svētku virsvadītājām, Vilis Ozols – goda virsvadītājs, Raitis Ašmanis – pūtēju orķestru virsdiriģents, Velta Leja – Folkloras dienu norišu scenārija un režijas autore. Deju svētku lieluzveduma “Izdejot laiku” Daugavas stadionā un kokļu mūzikas koncerta Lielajā Ģildē scenogrāfs ir jelgavnieks Mārtiņš Vilkārsis.

Paralēli lieliem un maziem koncertiem, svētku laikā trīs mūsu kolektīvi izpelnījušies žūrijas augstāko vērtējumu un tāpēc startēs finālkonkursos – koru konkursā “Spīgo” un “Zemgale”, bet vokālo ansambļu konkursa finālā: “Da capo”.

Liels paldies Jelgavas domei, kas jau trešo gadu atbalsta pilsētas mākslinieciskos kolektīvus jaunu tautas tērpu iegādei. Dažādās skatēs žūrija īpaši uzslavēja mūsu labo kopiespaidu, kas radies, skatoties uz mūsu kolektīvu krāšņajiem tērpiem. Kā apliecinājums tam – TDA „Lielupe” un folkloras kopas „Dimzēns” jaunie tautas tērpi izvirzīti tautas tērpu skates laureātos.

Šogad ir vairāki jauninājumi, piemēram, 18 Latvijas amatierteātru dziesmu spēles Vērmanes dārzā, kuras 9. jūlijā 12.30 uzsāks „Jelgavas Ādolfa Alunāna teātris” ar pirmo latviešu opereti „Mucinieks un Muciniece”.

Lai mums visiem izdodas neaizmirstams pasākams, uz saredzēšanos dziesmu un deju svētkos!
JPPA „Kultūra” direktors Mintauts Buškevics