29.4 °C, 4.8 m/s, 25.8 %

Sākumlapa JaunumiPilsētaJelgavas sporta deju dejotāji labi startē “Jelgavas Domes kausā”
Jelgavas sporta deju dejotāji labi startē “Jelgavas Domes kausā”
28/05/2024

Jelgavas pilsētas svētku laikā, 26. maijā, Jelgavas Sporta hallē notika sporta deju sacensības “Jelgavas Domes kauss”, kā arī Latvijas kausa izcīņas posms “Bērni 1 – E4” un “Jaunieši – CB” klasēm standarta un Latīņamerikas deju programmās. Kopumā sacensības dažādās vecuma grupās pulcēja gandrīz 500 dejotāju no 36 Latvijas sporta deju klubiem, tostarp Jelgavas – sporta deju kluba (SDK) “Lielupe” un kluba “MD Dance Studio”.

“Pēc pandēmijas apsīkuma sporta deju sacensībās pamazām atgriežamies iepriekšējā līmenī. To apliecina plašais dalībnieku un sporta deju klubu skaits, kas šogad piedalījās domes kausā. Turklāt jelgavnieki mīl deju, tāpēc sacensības mūsu pilsētā vienmēr pulcē lielu skatītāju skaitu,” atzīst sacensību organizatoru pārstāve Ilona Freimane.

Vienlaikus ar “Jelgavas Domes kausu” Jelgavā noritēja viens no četriem Latvijas kausa izcīņas posmiem. Šajā posmā klasē “Bērni 1 – E4” Mārtiņš Būmanis un Gabriela Golubeva no SDK “Lielupe” ieņēma godpilno 2. vietu.

“Jelgavas Domes kausa” sacensībās godalgotas vietas ieguva vairāki Jelgavas sporta deju klubu pārstāvji. “Jauniešu+Pieaugušo” klasē Latīņamerikas dejās 2. vietu izcīnīja Markuss Būmanis un Ņika Djakona no SDK “Lielupe”.

“Juniori 1+2 – E6” klasē 1. vietu ieguva SDK “Lielupe” pāris Roberts Osokins un Elīza Makrecka, savukārt 3. vietā ierindojās kluba “MD Dance Studio” pāris Timofejs Ivļevs un Diāna Pasečņika. Standarta dejās grupā “Juniori 2 – E6” 3. vietā – SDK “Lielupe” pārstāvji Gustavs Pranaitis un Sandra Čepule. Šajā pašā vecuma grupā Latīņamerikas dejās 2. un 3. vietā ierindojās SDK “Lielupe” dejotāji – Marats Kurbatovs un Paula Kolča (2. vieta), Gustavs Pranaitis un Sandra Čepule (3. vieta).

“Bērni 2 – E4” klasē visas godalgas saņēma SDK “Lielupe” dejotāji: 1. vietā bija Klāvs Šenbergs un Lorena Stankus, 2. vietā – Gothards Rudusāns un Alīna Bortkeviča, 3. vietā – Vladimir Melnic un Sofija Prohorova. Arī klasē “Bērni 1+2 – E6” visu goda pjedestālu ieņēma Jelgavas sporta deju klubu pārstāvji – pirmajās divās vietās ierindojās SDK “Lielupe” dejotāji – Klāvs Šenbergs un Lorena Stankus (1. vieta), Gothards Rudusāns un Alīna Bortkeviča (2. vieta). Kluba “MD Dance Studio” pāris Rolands Briģis un Marta Briģe ierindojās 3.vietā.

Vairākas godalgotas vietas solo sacensībās ieguva dejotājas no SDK “Lielupe” un kluba “MD Dance Studio”. I.Freimane norāda, ka, “ņemot vērā solo sacensību popularitāti, šogad Latvijā plānots organizēt 1. Solo sacensību čempionātu”.

Visi grupu rezultāti pieejami ŠEIT.

Sacensības organizēja sporta deju klubs “Lielupe” sadarbībā ar Latvijas Sporta deju federāciju un Jelgavas Sporta servisa centru.