19 °C, 3.5 m/s, 72.6 %

Sākumlapa JaunumiSportsJelgavas sporta deju dejotāji labi sevi parāda mājas sacensībās
Jelgavas sporta deju dejotāji labi sevi parāda mājas sacensībās
31/05/2023

Pilsētas svētku laikā, 27. maijā, Jelgavas sporta hallē norisinājās atklātās  sporta deju sacensības “Jelgavas Domes kauss”, kuru programmā bija gan solo sacensības meitenēm, gan iesācēju grupu un kvalifikācijas klašu sacensības, gan Latvijas kausa izcīņas posms “Juniori 1 D” un “Jaunieši CB” klasēm standarta deju un Latīņamerikas deju programmā.

Kā Jelgavas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” stāsta sacensību organizatoru pārstāve Ilona Freimane, pirmajā sacensību daļā solo sacentās 90 dejotājas dažādās vecuma grupās un meistarības kategorijās. “Priecē SDK “Lielupe” dejotāju vairākas pirmās vietas, jo bija spēcīga konkurence no Rīgas, Ventspils, Dobeles, Jēkabpils, Rēzeknes, Liepājas, Siguldas, Olaines klubiem, kā arī tepat no Jelgavas kluba “MD dance studio”,” norāda I.Freimane. No SDK “Lielupe” dejotājām uzvaru izcīnīja Sofija Macēviča divās vecuma grupās un Anastasija Trizna, 2. vietu ieguva Arina Ribčinska un Anastasija Trizna, 3. vietu – Olīvija Elpe, Estere Raupa, Sofija Prohorova divās vecuma grupās un Anastasija Trizna. Savukārt no kluba “MD dance studio” uzvaru izcīnīja Nikola Bilousa un Karolīna Liepiņa, kurai vēl vienā vecuma grupā dalīta 1.–2. vieta ar kluba biedreni Melisu Buku. Otro vietu izcīnīja Karolīna Krebse un Nikola Bilousa, trešo – Karlīna Gerharde.

Otrajā un trešajā daļā sacentās paši jaunākie dalībnieki – pirmsskolas vecuma un iesācēju grupu dejotāji –, kā arī “Juniori 1+2 E 4” grupas dejotāji, kurā pārliecinošu uzvaru izcīnīja SDK “Lielupe” pāris Roberts Osokins un Elīza Makrecka (attēlā – centrā), apsteidzot “MD dance studio” dejotājus Timofeju Ivļevu un Diānu Pasečņiku. Grupā “Bērni 1 E 4” zelts SDK “Lielupe” dejotājiem Vladimiram Melnicam un Sendijai Maherei, bet sudrabs “MD dance studio” dejotājiem Kristam Arno Kaktiņam un Nikolai Bukai. Grupā “Bērni 2 E 4” 2. vietu izcīnīja SDK “Lielupe” dejotāji Klāvs Olands un Viktorija Melnica. Grupā “Juniori 1 E 6” 3. vietu izcīnīja Matīss Ķincis un Alise Vasiļjeva no SDK “Lielupe”. Grupā “Juniori 1 D klase” Latvijas kausa posmā SDK “Lielupe” pāri Marats Kurbatovs un Paula Kolča un Matīss Ķincis un Alise Vasiļjeva  attiecīgi ieguva 6. un 7. vietu finālā. Ar visiem rezultātiem visās grupās var iepazīties ŠEIT.

Lai motivētu klubus piedalīties un veicinātu draudzīgu konkurenci, šogad tika ieviests jaunums – vērtēti aktīvākie klubi pēc lielākā pārstāvēto dejotāju skaita (mājinieki SDK “Lielupe” netika vērtēti). 1. vietu klubu konkurencē ieguva Jelgavas klubs “MD dance studio”, 2. vietu izcīnīja klubs “Rīgas skolēnu pils”, 3. vieta tika sporta deju klubam “Ventspils”. Kopumā visas dienas garumā sacentās nedaudz vairāk par 400 dejotājiem no Latvijas un Igaunijas.

Sacensības organizēja SDK “Lielupe” sadarbībā ar Latvijas Sporta deju federāciju un “Sporta servisa centru”.