22.5 °C, 2 m/s, 76.4 %

Sākumlapa JaunumiSportsJelgavas Skvoša klubam četri Latvijas čempioni
Jelgavas Skvoša klubam četri Latvijas čempioni
29/03/2022

Jelgavas Skvoša kluba spēlētāji Latvijas čempionātā junioriem un senioriem izcīnījuši septiņas medaļas, tostarp četras zelta.

GU19 grupā par divkārtēju čempioni kļuva Jelgavas Skvoša kluba pārstāve Una Ulmane, kura finālā pārspēja savu treniņu partneri Lauru Badūni. Savukārt 3. vieta 14 gadus jaunajai Jelgavas Skvoša kluba pārstāvei Sonorai Liepai – līdz ar to visu pjedestālu aizņēma Jelgavas Skvoša kluba meitenes.

BU19 grupā uzvarēja Lukass Kančs, kurš finālā pārspēja rīdzinieku Ralfu Vītolu. Bronza šoreiz iepriekšējā čempionāta vicečempionam Jānim Smilgājam no Pļaviņām. L.Kančam šis ir pirmais čempiona tituls.

Juniorēm līdz 15 gadu vecumam zelts S.Liepai, kurai šajā vecuma kategorijā nebija sīvas konkurences. Otrā – rīdziniece Eviana Majore, bet jelgavniecei Emīlijai Malbārdei bronza. Puišu konkurencē uzvara rīdziniekam Renāram Strodam. Abu U15 grupu uzvarētāji saņēma iespēju piedalīties kādā no Eiropas Skvoša federācijas reitinga turnīriem Baltijas vai Ziemeļvalstīs. Dalības izmaksas segtu Latvijas Skvoša federācija, tādējādi veicinot jauniešu izaugsmi un motivāciju nopietnākiem treniņiem.

Jaunākajā – GU13 – grupā visas godalgas Pļaviņu spēlētājām. Zēniem U13 grupa tika apvienota ar U15 grupu nepietiekama dalībnieku skaita dēļ jaunākajā vecuma kategorijā.

Visu junioru grupu 1. vietu ieguvējiem Latvijas Skvoša federācija apmaksā dalību Eiropas Skvoša federācijas reitinga turnīrā “Latvian Junior Open”, kas šogad notiks Rīgā no 6. līdz 8. maijam.

Senioriem čempionu tituli tika izcīnīti M35+ un W35+ grupās. Sievietēm atkārtota uzvara Jelgavas Skvoša kluba vadītājai Baibai Lullei, kura finālā pārspēja rīdzinieci Lauru Gaigalu. Trešā rīdziniece Ginta Krūkle.

M35 grupā uzvarētājs tika noskaidrots dramatiskā piecu geimu spēlē starp Gati Graudumu (Jelgavas Skvoša klubs) un Dimitriju Bekasovu (Rīga). Uzvarēja G.Graudums. Vīriešiem godalgas tika izcīnītas vēl četrās vecuma grupās.

2021. gadā Latvijas čempionāts junioriem un senioriem nenotika pandēmijas ierobežojumu dēļ.

Latvijas čempionātu organizē Latvijas Skvoša federācija.