Nedēļas nogalē Jelgavas sadraudzības pilsētā Kārmelā ASV, Indiānas štatā, aizvadīts Starptautiskais Kārmelas mākslas festivāls, kurā pasaulē mazākajā digitālajā Bērnu mākslas galerijā pirmo reizi eksponēti arī 10 Jelgavas Mākslas skolas absolventu darbi.
Jelgava un Kārmela turpina sadarbību arī mākslas jomā. Pagājušā gada rudenī Starptautiskajā Kārmelas mākslas festivālā piedalījās Jelgavas mākslinieki Raitis Junkers un Kristīna Landaua-Junkere, bet šogad sadarbībai uzrunāta Jelgavas Mākslas skola. Proti, skola tika aicināta izvēlēties 10 bērnu un jauniešu radītus darbus, kurus digitāli eksponēt Kārmelas Mākslas padomes digitālajā Bērnu mākslas galerijā. Mākslas darbi aizvadītajās brīvdienās prezentēti festivāla apmeklētājiem.
Jelgavu Bērnu mākslas galerijā pārstāv Leldes Kristas Krilovas darbs “Kafijas ceļojums” (gleznojums ar kafiju uz audekla, pedagoģe Jeļena Jēkabsone), Karīnas Krauzes darbs “20. gadsimta mode” (reljefs, pedagoģe Nellija Skujeniece), Santas Čunkas darbs “Frizūras un laiks” (tekstilmozaīka, pedagoģe Guna Gaiķe), Elizabetes Vanagas darbs “Pulkstenis un laiks” (aplikācija, pedagoģe G.Gaiķe), Emīlijas Emmas Kļavas darbs “Ģimene” (gleznojums, pedagoģe J.Jēkabsone), Alises Andžānes darbs “Savažotais laiks” (aplikācija, pedagoģe Ilizane Grīnberga), Jasmīnes Petras Puriņas darbs “Ceļš uz mieru” (gleznojums, pedagoģe J.Jēkabsone), Timofeja Votčela darbs “P.Monriāns dzīvs” (telpiska kolāža, pedagoģe G.Gaiķe), Zlatas Boiko darbs “Vāzes cauri laikiem” (telpiska aplikācija, pedagoģe I.Grīnberga) un Alisas Gursakovas darbs “Latvijas arhitektūra pastmarkās” (datorgrafika, pedagoģe Sanita Mūrmane-Miķelsone).
Karmelas Mākslas padomes Bērnu mākslas galerija, kas ir pasaules mazākā bērnu mākslas galerija, atklāta 1998. gada janvārī, un tā bija pirmā galerija Kārmelas mākslas un dizaina rajonā. Līdz šim tajā digitāli eksponēti tikai Kārmelas skolēnu darbi, bet šogad nolemts paplašināt mākslas robežas un galerijā eksponēt arī sadraudzības pilsētu jauniešu darbus. Plānots, ka pēc laika Jelgavas skolēnu mākslas darbi tiks eksponēti arī citos ASV bērnu mākslas muzejos.
Kārmelas Mākslas padomē norāda, ka izstāde ir digitāla, tādējādi to nepārtraukti iespējams papildināt, augšupielādējot jaunus darbus. “Šis ir pilnīgi jauns starptautisks projekts, un centīsimies eksponātus pamainīt visa gada garumā, tādējādi caur mākslu radot interaktīvu saikni ar mūsu sadraudzības pilsētām,” tā projekta autori.
Jāpiebilst, ka Kārmelas Mākslas padome ir labdarības organizācija, kas darbojas, pateicoties ziedojumiem.