16.8 °C, 4.3 m/s, 82.6 %

Sākumlapa JaunumiSportsJelgavas kanoiste startēs pasaules čempionātā
Jelgavas kanoiste startēs pasaules čempionātā
07/08/2017

Aizvadītajā nedēļas nogalē Limbažos norisinājās Latvijas čempionāts smaiļošanā un kanoe airēšanā, kas vienlaikus bija arī atlases sacensības dalībai pasaules čempionātā. No Jelgavas tiesības piedalīties pasaules čempionātā ieguva kanoe airētāja Jūlija Gutova.

J.Gutova Latvijas čempionātā uzvarēja gan 200, gan 500 metru distancē vieniniekos, bet pasaules čempionātā startēs tikai vienā distancē. Pasaules čempionātā 500 metru distance būs tikai divniekiem, bet Jūlijai nav pārinieces, tāpēc viņa startēs tikai vieniniekos 200 metros.

Pasaules čempionāts notiks 24.–27. augustā Čehijā, un Jūlijai tā būs debija pasaules čempionātā pieaugušajiem.

Tikt uz pasaules čempionātu cerēja arī šābrīža labākais Jelgavas kanoists Roberts Lagzdiņš, bet 1000 metru distancē izcīnīja vien trešo vietu. Viņu apsteidza olimpietis Dagnis Iļjins (2. vietā) un liepājnieks Aivis Tints (1.vieta).

Par Latvijas čempioniem kļuva BJSS kanoisti Matīss Ozols, kurš pārī ar Brocēnu sportistu Ansi Grišānu uzvarēja divniekos 200 un 500 metros, un Boriss Lonskis, kurš ar partneriem triumfēja četriniekā 200 un 1000 metros. Vēl Jelgavas kanoisti izcīnīja zeltu 4×200 metru stafetē – sastāvā bija R.Lagzdiņš, M.Ozols, Aleksejs Ševcovs un Vitālijs Upenieks – un četriniekos 500 metros (R.Lagzdiņš, M.Ozols, A.Ševcovs un Jurijs Ševcovs).

No smaiļotājiem čempiones titulu izcīnīja Lāsma Liepa pārstāvot Jelgavas ūdens sporta klubu “Barons” startējot vieniniekos 200 metru distancē un Mārtiņš Veispals no “Barona” pārī ar Murjāņu Sporta ģimnāzijas pārstāvi Robertu Pumpu divniekos 200 un 500 metros un četriniekā 1000 metros.

Jāpiebilst, ka šajā čempionātā uz ūdens atgriezās arī jelgavniece Spīdolas ģimnāzijas sporta skolotāja Elīna Ēdole, kura startēja kanoe vieniniekos 200 un 500 metros