Sākumlapa JaunumiSportsJelgavas hokeja klubs “Zemgale/LLU”
Jelgavas hokeja klubs “Zemgale/LLU”
20/03/2017

Jelgavniekiem izšķirošā pusfināla spēle 21.martā!

Jelgavas ledus hallē 19.martā Latvijas hokeja Virslīgas pusfināla ceturtajā spēlē HK “Zemgale/LLU” izlaida 3:0 pārsvaru, bet tomēr spēja atgūties un gūt ceturtos vārtus, lai ar rezultātu 4:3 pieveiktu HK “Kurbads”. Jelgavas hokeja komanda panākusi izlīdzinājumu sērijā (2-2), bet uzvarētājs tiks noteikts izšķirošajā piektajā spēlē.

Sērijas piektā un izšķirošā cīņa notiks otrdien, 21.martā Ogrē, Vidzemes ledus hallē, kad HK “Zemhale/LLU” būs apņēmības pilni uzvarēt HK “Kurbads”. Spēles sākums pulksten 19.30.

HK “Zemgale/LLU” bija nonākusi situācijā, kurā ceturtajā sērijas cīņa savu skatītāju priekšā varēja izrādīties pēdējā sezonā, jo šosezon Latvijas čempionātā bronzas sērijas nav, bet trešo vietu iegūst komanda, kas no labāko četrinieka bijusi labāka regulārajā sezonā, proti, ja «Liepājai» šodien izdosies izslēgt (2-1 sērijā pēc trim mačiem) regulārā turnīra uzvarētāju «Mogo», tad Jelgavas komandai zaudējuma gadījumā tikai ceturtā vieta. Likme šim mačam bija milzīga, ko atkal varēja just, līdzjutējiem vēlreiz piepildot Jelgavas ledus halli.

Mača pirmajā trešdaļā jelgavnieki uzreiz mēģināja pretinieku aktivitātēm atbildēt ar to pašu. Pārāk daudz kļūdījāmies savu vārtu tuvumā, bet stabilu sniegumu demonstrēja vārtsargs Reinis Petkus. Ceturtajā minūtē pēc lieliskas Olafa Aploka piespēles no vārtu priekšas precīzi meta Romāns Nekļudovs – 1:0. Turpinājumā katrai no komandām bija iespējas vairākumā, tomēr nevienādos sastāvos vārtu guvumu nebija. 16. minūtē vēl viena teicama saspēle, un Kristaps Legzdiņš dubultoja jelgavnieku pārsvaru – 2:0.

Otrā perioda sākumā kārtējā produktīvā darbība Kristapam Milleram, kurš pa laukuma malu apslidoja aizsargu, pēc tam laicīgi piespēlēja 17 gadus vecajam Rihardam Paškauskam, kurš ar tehnisku darbību apspēlēja vārtsargu un iemeta vārtu devītniekā. Nākamajās minūtēs jelgavnieki varēja panākt arī četru vārtu pārsvaru, tomēr pievīla realizācija. Perioda otrajā daļā viesi ieguva būtisku pārsvaru, daudz laika pavadīja mūsējo aizsardzības zonā, un Edgars Brancis vienus vārtus atguva, tādējādi pēc 40 minūtēm «Zemgale/LLU» vadībā ar 3:1.

Sliktākais iespējamais sākums mūsējos sagaidīja trešajā periodā – pusotras minūtes laikā divas neveiksmīgas darbības Reinim Petkum, kā rezultātā ogrēnieši jau izlīdzināja rezultātu (3:3) un ieguva arī iniciatīvu. Viesu noraidījums ļāva nedaudz nomierināt spēli, bet ne izveidot labus momentus. Atvirzījuši spēli no saviem vārtiem, mājinieki savu arī panāca – 46. minūtē Ivans Ribčiks vadību atkal sniedza jelgavniekiem (4:3). Turpinājumā mājinieki filigrāni nospēlēja no aizsardzības un noslēgumā uzvarēja ar 4:3.