18.7 °C, 1.9 m/s, 91.3 %

Sākumlapa JaunumiSportsJelgavas “džitseri” tiek pie kaimiņvalsts čempiona titula
Jelgavas “džitseri” tiek pie kaimiņvalsts čempiona titula
01/11/2022

30. oktobrī kluba “Jiu Jitsu team Jelgava” un Jelgavas cīņas sporta kluba “Milons” sportisti piedalījās Lietuvas brazīļu džiudžitsu NOGI čempionātā, no kura atgriezās ar iespaidīgu medaļu daudzumu.

Jelgavnieki no Kauņas pārveda deviņas medaļas: piecas zelta, vienu sudraba un trīs bronzas medaļas.

Kā iepriekš Jelgavas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” skaidroja kluba “Jiu Jitsu team Jelgava” vadītājs Romāns Jermaļonoks, parasti džiudžitsu sacensības notiek divos lielos blokos: gi un nogi. Gi nozīmē, ka sportisti cīnās kimono, bet nogi – tērpušies T-kreklā un šortos. Katram veidam ir savas priekšrocības un trūkumi. Savukārt sportisti tiek dalīti pēc prasmēm un spējām, piešķirot jostas sekojošā secībā: baltā, zilā, violetā, brūnā, melnā, sarkanā ar balto, sarkanā ar melno, sarkanā.

Divas zelta medaļas izcīnīja Jānis Kogutičs – viņš uzvarēja gan savā svara kategorijā – virs 97,5 kilogramiem – starp violetās jostas īpašniekiem, gan absolūtajā svara kategorijā, kurā sacentās visu krāsaino jostu īpašnieki, kuri savā svara kategorijā izcīnīja medaļu, bez dalījuma pēc jostām un svara. Tāpat zelta medaļu savā svara kategorijā – līdz 79,5 kilogramiem – izcīnīja Romāns Drozds starp violetās jostas īpašniekiem, bet absolūtajā svara kategorijā viņam 3. vieta.

Pirmo reizi džiudžitsu sacensībās piedalījās arī Jelgavas cīņas sporta kluba “Milons” trenera Vladimira Smirnova audzēknis Volodars Smirnovs. Viņu uz to pamudināja tēvs Viktors, kurš ar džiudžitsu nodarbojas četrus gadus un arī pats piedalījās šajās sacensībās. Lai gan Volodaram ir tikai 17 gadi, viņš startēja pieaugušo grupā svara kategorijā līdz 85,5 kilogramiem un bija labākais starp baltās jostas īpašniekiem. Arī balto jostu absolūtajā svara kategorijā viņam 1. vieta.

Sudraba medaļu izcīnīja Alise Šulca svara kategorijā līdz 71,5 kilogramiem starp zilās jostas īpašniecēm.

Bronza Atim Skujiņam svara kategorijā līdz 79,5 kilogramiem starp baltās jostas īpašniekiem un Viktoram Smirnovam svara kategorijā līdz 79 kilogramiem starp zilās jostas īpašniekiem.