17.1 °C, 2.6 m/s, 85.6 %

Sākumlapa JaunumiSportsJelgavas BMX braucējiem veiksmīgi starti mājas trasē
Jelgavas BMX braucējiem veiksmīgi starti mājas trasē
22/05/2023

Aizvadītajā nedēļas nogalē Jelgavas BMX trasē norisinājās Latvijas kausa otrais posms un Jelgavas atklātais čempionāts. Mājinieki divās dienās izcīnīja 30 medaļas – pa 15 gan Latvijas kausa posmā, gan Jelgavas čempionātā.

Jelgavas BMX braucēji, pārstāvot klubu “Mītavas kumeļi” un Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolu, pie pilnām skatītāju tribīnēm Latvijas kausa 2. posmā izcīnīja 15 medaļas – septiņas zelta un pa četrām sudraba un bronzas medaļām. Kopumā 20 vecuma un meistarības grupās sacensībās startēja 348 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas klubiem, informē Latvijas Riteņbraukšanas federācijā.

Zeltu Pro Open vīru grupā izcīnīja Kristens Krīgers, Patriks Kāpiņš B9 grupā, Jēkabs Strēlis B8 grupā, Melānija Čudare G13–14 grupā, Ģirts Jonkus krūzeru Pro grupā, Artis Koško krūzeru 25+ grupā un Emīls Jekševics krūzeru 13–24 grupā.

Sudraba medaļu izcīnīja Paula Zavinska sieviešu Pro Open grupā, Emīlija Zavinska G13–14 grupā, Evelīna Līkuma G11–12 grupā un Gatis Caune krūzeru 25+ grupā.

Bronzas medaļu izcīnīja Nils Makševics M17+ grupā, Renārs Želvis B11–12 grupā, Alise Želve G11–12 grupā un Rihars Smilga krūzeru 25+ grupā.

Svētdien tikpat lieliskā gaisotnē aizvadīts Jelgavas atklātais čempionāts BMX. Tajā piedalījās ap 340 sportistu no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas. Jelgavas BMX braucēji izcīnīja 15 medaļas – piecas zelta, sešas sudraba un četras bronzas.

Zelta medaļu izcīnīja Emīls Jekševics krūzeru 13–24 grupā, Ģirts Jonkus krūzeru 25+ grupā, Patriks Kāpiņš B9 grupā, Markuss Soļims B14 grupā un Ilvis Hugo Eihentāls M17+ grupā.

Sudraba medaļu  izcīnīja Evelīna Līkuma G11–12 grupā, Melānija Čudare G13+ grupā, Marks Smirnovs B7 grupā, Renārs Želvis B12 grupā, Kristiāns Andersons B15 grupā un Martins Ints Valainis B16 grupā.

Bronzas medaļu izcīnīja Emīlija Zavinska G13+ grupā, Mareks Petrikaitis B5 grupā, Everts Vējkājs B10 grupā un Āris Koško B11 grupā.

Tradicionāli B15 grupas uzvarētājs saņems Gata Jonkus piemiņas kausu. Jelgavas BMX braucējs G.Jonkus dzimis 1978. gadā un bija vairākkārtējs Latvijas čempions. 2005. gadā viņš devās mūžībā, un kopš 2014. gada Jelgavas atklātajā BMX čempionātā B15 braucēji cīnās par viņa vārdā nodēvēto piemiņas kausu. Šogad kausu ieguva Mareks Dubinskis no kluba “BMX Riga”.

Sacensības rīkoja BMX klubs “Mītavas kumeļi” sadarbībā ar Latvijas Riteņbraukšanas federāciju un Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolu.