21.6 °C, 1.6 m/s, 86.7 %

Sākumlapa JaunumiSportsJelgavas BMX braucēji sezonas pirmajās Latvijas sacensībās izcīna 12 medaļas
Jelgavas BMX braucēji sezonas pirmajās Latvijas sacensībās izcīna 12 medaļas
05/07/2021

Mazinoties ierobežojumiem, sācies Latvijas kauss BMX. Pirmais posms aizvadīts 3. jūlijā Valmierā, un Jelgavas sportisti tajā izcīnīja 12 medaļas.

Jelgavas BMX braucējiem Valmierā izdevās izcīnīt vienu zelta medaļu – to ieguva Emīlija Zavinska 11–12 gadus jauno meiteņu grupā (attēlā – otrā no labās). Viņa bija ātrākā sešu braucēju konkurencē.

Veiksmīgas bija arī citas Jelgavas meitenes, pievienojot komandas pūrā trīs sudraba medaļas. 2. vietu izcīnīja Evelīna Līkuma 9–10 gadus jauno meiteņu grupā, Melānija Čudare 11–12 gadus jauno meiteņu grupā un Paula Zavinska 15 gadus jauno un vecāku meiteņu grupā.

Sešas sudraba medaļas izcīnīja arī puiši. Deviņus gadus jauno zēnu grupā otrais finišēja Āris Koško 42 braucēju konkurencē. Tāpat 2. vietu izcīnīja Markuss Soļims 12 gadus jauno puišu grupā, Reinārs Pavlovs – 14 gadus jauno puišu grupā, Hugo Ilvis Eihentāls 15–16 gadus jauno puišu grupā un krūzeru braucēji Emīls Jekševics 17–29 gadus veco braucēju grupā un Ģirts Jonkus starp braucējiem, kas vecāki par 30 gadiem.

Vēl jelgavnieku kolekcijā divas bronzas godalgas, ko izcīnīja Rainers Pujiņš 14 gadus jauno puišu grupā un Alvis Lānso krūzeros vecuma grupā virs 30 gadiem.

Jāpiebilst, ka “Pro Open” grupā 4. vietu izcīnīja jelgavnieks Kristens Krīgers.

Latvijas kausam paredzēti seši posmi: 24. jūlijā Ventspilī – otrais, 28. augustā Rīgā – trešais, 4. septembrī Jelgavā – ceturtais, 25. septembrī Mārupē – piektais, 9. oktobrī Smiltenē – sestais. Savukārt 7. augustā sporta kompleksā “Avoti” Valmieras novada Burtniekos tiks noskaidroti Latvijas čempioni BMX.