19.9 °C, 1.9 m/s, 90.8 %

Sākumlapa JaunumiSportsJelgavai veterānu sporta spēlēs – 3. vieta kopvērtējumā
Jelgavai veterānu sporta spēlēs – 3. vieta kopvērtējumā
26/02/2022

Šodien, 26. februārī, tika sveikti Latvijas Sporta veterānu – senioru savienības (LSVS) 58. sporta spēļu kopvērtējuma laureāti. Jelgava valstspilsētu vērtējumā izcīnījusi 3. vietu.

LSVS 58. sporta spēles norisinājās 2021. gadā. Jelgavas sportisti pērn startēja 13 disciplīnās, sešās izcīnīja godalgas, un tas valstspilsētu kopvērtējumā deva mūsu pilsētas veterānu komandai 3. vietu. Saskaņā ar spēļu nolikumu valstspilsētu konkurencē startē 10 komandas un kopvērtējumā tiek ņemti vērā labākie rezultāti deviņos sporta veidos. Absolūtajā kopvērtējumā Jelgava ieņem 8. vietu 46 komandu konkurencē.

“Sportošanai senioru vecumā ir liela nozīme veselības saglabāšanā un uzlabošanā un senioru dzīves kvalitātes nodrošināšanā. Jelgavas pašvaldība atbalsta veterānu sportu, piemēram, apmaksājot transporta izdevumus uz sacensībām, dalības maksu, nodrošinot starta formas,” norāda Jelgavas pašvaldības iestādes “Sporta servisa centrs” direktors Juris Kaminskis.

1. vietu jelgavnieku komanda izcīnīja peldēšanā, kas norisinājās Rēzeknē. Individuāli zelta godalgu savā vecuma grupā ieguva Māris Lencēvičs, Andrejs Dūda (divas godalgas), Jānis Auziņš (trīs godalgas), Egija Kravcova, Marite Garbene, Nauris Pundors, Katrina Zagorska. Pie zelta medaļas tika arī mūsu stafetes komanda: Nauris Pundors, Egija Kravcova, Inga Gedroviča, Andrejs Dūda. Sudraba medaļu individuāli izcīnīja Dace Drusta, Marite Garbene, Viktos Valainis (divas godalgas), bronzu – Viktors Valainis un stafetes komanda ar Daci Drustu, Viktoru Valaini, Mariti Garbeni un Jāni Auziņu sastāvā.

Vēl mūsu sportisti uzvarēja minifutbolā telpās vecuma grupā 50+, kas norisinājās Bauskā. Komandā spēlēja Ivans Ivanovs, Sergejs Kotovs, Vjačeslavs Razdorskihs, Ēriks Blekte, Rimants Štopis, Argils Solovekiko, Sergejs Dorofejevs, Vladimirs Celousovs, Vitālijs Kuskovs, Nikolajs Sarkisovs.

Otro vietu Jelgavas komanda izcīnīja orientēšanās sportā, pludmales volejbolā dāmām vecuma grupā 40+ un volejbolā dāmām 60+. Orientēšanās sacensības norisinājās Dobeles novadā, un no jelgavniekiem individuāli zeltu savā vecuma grupā izcīnīja Ilona Daģe, Aiga Švalbe un Māra Bolšteina, sudrabu – Salvis Daģis, Zane Dzirkale un Velta Zjatkova, bonzu – Inta Poriķe. Pludmales volejbola sacensības notika Cēsīs, un tajās sieviešu vecuma grupā 40+ triumfēja Jelgavas komanda ar Guntu Strodi, Baibu Lulli, Gerdu Salmiņu un Sandru Jureviču sastāvā. Volejbola sacensības notika Bauskā, un tajās Jelgavas komandas sastāvā spēlēja Indra Klīve, Regīna Lapsa, Iveta Zamberga, Svetlana Kazanceva, Sarmīte Švēde, Jeļena Ņikonova, Gaļina Karabļova, Rita Andrejeva un Daina Krepša.

3. vietu izcīnīja Jelgavas sieviešu volejbola komanda vecuma grupā 35+ sacensībās Cēsīs. Komandā spēlēja Gunta Strode, Baiba Lulle, Gunita Ķīvīte, Ilze Baumane-Vinogradova, Gunta Asme, Arta Kamola, Inese Blīgzna, Sandra Jureviča, Gerda Salmiņa, Jana Hūna.

Vēl jelgavnieki startēja galda tenisā, novusā, šahā, svaru stieņa spiešanā guļus, pludmales volejbolā dāmām vecuma grupā 50+, mini futbolā vecuma grupā 50+, vieglatlētikā. Novusā individuāli 2. vietu savā vecuma grupā izcīnīja Maija Laizāne un Eduards Lauks, 3. vietu – Māris Cīrulis. Šahā individuāli 3. vieta Vjačeslavam Ņemkovam. Svaru stieņa spiešanā guļus individuāli 1. vietu izcīnīja Jānis Folkmanis un Aigars Upelnieks, bet 2. vietu – Ivans Raukenas, Jānis Lasmanis un Jānis Lapels. Vieglatlētikā individuāli 2. vieta Kreigam Rouzam (Craig Rose) 1500 metru skrējienā un 3. vieta – Santai Lorencei 3000 metru skrējienā.

Jelgavnieki startēja arī smaiļošanas un kanoe airēšanas sacensībās, kas notika Jelgavā. “Smaiļošana un kanoe airēšana, kā arī šaušana, badmintons un airēšana nav iekļauti sporta spēļu kopvērtējumā, jo daudzās pašvaldībās tie nav pieejami,” skaidro LSVS prezidents Ivans Klementjevs. No jelgavniekiem smaiļošanas un kanoe sacensībās 1. vietu izcīnīja Jānis Āboliņš (divas godalgas), Mārtiņš Upītis, Ritvars Veilands (divas godalgas), Gints Pele, Žanete Andersone (divas godalgas), Raitis Biezais, divnieki Rodžers Matvejevs un Andrejs Šimko, Ritvars Veilands un Jānis Seļeckis, Žanete Andersone un Dina Saliniece-Šerela, Žanete Andersone un Rodžers Matvejevs. 2. vietu izcīnīja Raitis Biezais, Ramiro Grandāns, Aina Zesere, Dina Saliniece-Šerela, Vasīlijs Rums, Rodžers Matvejevs, Jeļena Kovaļonoka, Ilona Aleksandroviča un divnieks Ieva Bome un Jeļena Gudza. 3. vietu izcīnīja Rodžers Matvejevs, Jurijs Seļezņovs (divas godalgas), Jeļena Kovaļonoka, Jeļena Gudza, Ramiro Grandāns, Aina Zesere un divnieks Sandra Blūmane un Ilona Aleksandroviča.

LSVS 58. sporta spēļu kopvērtējumā valstspilsētu grupā uzvarēja Rīgas komanda, 2. vietu ieguva Daugavpils, 3. vieta – Jelgavai.