5.5 °C, 4.6 m/s, 98 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaJelgavā vakar dzēsti divi kūlas ugunsgrēki; pērnās zāles dedzināšana nav veids, kā sakopt savus īpašumus
Jelgavā vakar dzēsti divi kūlas ugunsgrēki; pērnās zāles dedzināšana nav veids, kā sakopt savus īpašumus
16/04/2021

Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigāde dzēsusi desmit kūlas ugunsgrēkus, tostarp divus Jelgavā. VUGD, gaidot siltākas brīvdienas, kas mudinās cilvēkus vairāk doties pie dabas, aicina ievērot: pērnās zāles dedzināšana nav veids, kā sakopt savus īpašumus un par kūlas dedzināšanu var sodīt.

VUGD pārstāve Viktorija Gribuste stāsta, ka vakar īsi pirms pulksten 20 ugunsdzēsēji saņēma izsaukumu Jelgavā uz Dzirnavu ielu, kur kūla dega 100 kvadrātmetru platībā, bet pulksten 21.35 ugunsdzēsēji steidzās uz kūlas ugunsgrēku Platones ielā. Šeit pērnā gada zāle dega jau 4000 kvadrātmetru platībā un ugunsgrēku izdevās likvidēt nepilnas stundas laikā. “Gaidāmajās brīvdienās sola labvēlīgus laikapstākļus, kad cilvēki daudz vairāk dosies pie dabas, sakops savus īpašumus un apkārtējo teritoriju. Ugunsdzēsēji šīs brīvdienas gaida ar bažām par to, ka varētu pieaugt kūlas ugunsgrēku skaits. Iedzīvotājiem ir svarīgi aizdomāties, ja vairākās vietās vienlaicīgi deg kūla, kuru dzēšanā iesaistīti plaši VUGD resursi, gadījumā, ja notiks lielākas bīstamības uguns nelaime kaut kur citur, ugunsdzēsēju reaģētspēja vairs nav tik liela un ugunsdzēsēji nevar tik operatīvi ierasties notikuma vietā,” tā V.Gribuste.

 

VUGD atgādina: pērnās zāles dedzināšana nav veids, kā sakopt savus īpašumus. Kūlas dedzināšana ir aizliegta, bīstama un sodāma rīcība. Kūlas dedzināšanas rezultātā tiek izpostītas plašas teritorijas, meži, cilvēku īpašums, kā arī var tikt apdraudēta cilvēku veselība un dzīvība!

 

VUGD atgādina, ka zemes īpašnieka pienākums ir sakopt savu īpašumu, tajā skaitā, pļaujot zāli, lai neveidotos kūla, kā arī 10 metrus platu joslu ap ēkām attīrīt no sausās zāles un kultūraugu atliekām. Papildus vairākas pašvaldības savos saistošajos noteikumos ir definējušas teritorijas sakopšanas prasības, piemēram, pieļaujamo zāles augstumu, tās pļaušanas biežumu un tamlīdzīgi. VUGD aicina iedzīvotājus iepazīties ar saviem pienākumiem teritorijas sakopšanas jomā un tos pildīt, lai novērstu kūlas degšanu.

 

Par kūlas dedzināšanu fiziskām personām var piemērot naudas sodu no 280 līdz 700 eiro, bet par normatīvajos aktos noteikto ugunsdrošības prasību neievērošanu, tajā skaitā īpašuma nesakopšanu, kā rezultātā bija iespējama kūlas degšana, var piemērot brīdinājumu vai naudas sodu: fiziskajai personai no 30 līdz 280 eiro, bet juridiskajai personai – no 280 līdz 1400 eiro.

 

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD dzēsa 44 kūlas un astoņus meža ugunsgrēkus.

 

 

Foto: VUGD

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvalde