Šobrīd Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) studē 66 ārvalstu studenti no 19 pasaules valstīm – to vidū pilna laika studenti, kuri universitātē aizvadīs visu studiju laiku, un apmaiņas studenti, kuri Jelgavā ieradušies uz vienu vai diviem studiju semestriem.
Šajā mācību gadā studijas LLU uzsākuši studenti no Kazahstānas, Lietuvas, Turcijas, Čehijas, Francijas, Igaunijas, Polijas, Slovākijas, Vācijas, Spānijas, Itālijas, Bulgārijas, ASV, Indijas, Šrilankas, Somijas, Lībijas, Ēģiptes, Namībijas. Lielākoties tie ir apmaiņas studenti – 39, savukārt vēl 17 LLU uzsākuši pilna laika studijas. Ārzemju studentu vidū ir arī pieci maģistrantūras un pieci bakalaura studiju studenti, kuri universitātē studē no aizvadītā mācību gada.
Ārzemju studentus LLU uzņem jau no 1999./2000. mācību gada, kad Latvijā tika uzsākta ES mobilitātes programma augstākajā izglītībā “Erasmus”, taču pilna laika ārvalstu studentus augstskola uzņem vien no aizvadītā studiju gada. Ārvalstu studentiem tiek sniegta iespēja studēt visās astoņās universitātes fakultātēs. Šobrīd jaunieši studiju gaitas uzsākuši Vides un būvzinātņu fakultātē, Lauksaimniecības fakultātē, Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātē, Meža fakultātē, Veterinārmedicīnas fakultātē, Pārtikas tehnoloģijas fakultātē un Informācijas tehnoloģiju fakultātē. Ārzemju studentu skaita dinamikā pēdējo trīs studiju semestru laikā vērojams stabils pieaugums – ar katru semestri LLU par savu studiju vietu izvēlas arvien vairāk ārzemju studentu.
Studentu motivācija, par savu galamērķi izvēloties Jelgavu, ir visai atšķirīga, taču lielākoties jaunieši par labu LLU lemj piedāvāto studiju programmu dēļ. Studenti no Eiropas valstīm visbiežāk ir ieinteresēti studijās Veterinārmedicīnas un Pārtikas tehnoloģijas fakultātē, savukārt studenti no citām pasaules valstīm līdztekus studijām Pārtikas tehnoloģijas fakultātē priekšroku dod ekonomikas un sabiedrības attīstības studijām.
Lielākā daļa ārzemju studentu studē LLU, piedaloties «Erasmus+» mobilitātes programmā, kas sniedz iespēju kādā no sadarbības universitātēm aizvadīt vienu studiju semestri vai veselu studiju gadu, saņemot ES stipendiju, kas tiek aprēķināta, ņemot vērā Eiropas Komisijas noteiktās stipendiju likmes. Studenti no Kazahstānas mācību atbalstam saņem arī Kazahstānas valdības stipendijas, kuru mērķis ir veicināt starptautisko sadarbību. Savukārt Skandināvijas valstu studenti lielākoties izmanto augstākās izglītības programmas “Nordplus”, kas apvieno Skandināvijas un Baltijas valstis, atbalstu. Pilna laika studenti universitātē gan studē par pašu līdzekļiem, un viņiem studiju maksa ir augstāka nekā studentiem, kuri studē latviešu valodā.
Informācija sagatavota Jelgavas pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē