Limbažu Galvenajā bibliotēkā, kur projekta vadītāja ir Dzintra Justa, sadarbībā ar Latvijas Akadēmisko bibliotēku un Limbažu muzeju izveidota kolekcija par Minhauzenu. Tā ietver materiālu bibliogrāfiskos aprakstus, digitalizētos attēlus, skaņu failus un anotācijas. Projekta prezentācija notika 2006. gada 2. februārī Minhauzena un Jakobīnes kāzu jubilejas atceres dienā – http://minhauzens.elimbazi.lv/ Vairākas interesantas kolekcijas izveidotas Rīgas Centrālajā bibliotēkā – http://www.rcb.lv/db.htm .
Par vietējo novadpētniecības materiālu digitalizāciju stāstīja Bārbeles pagasta bibliotēkas vadītāja Brigita Krauze, Preiļu, Madonas rajonu bibliotēku darbinieki. Lauberes pagasta bibliotēkas vadītāja organizējusi ekspedīciju pa senajām lauku sētām, jo pagastā nav muzeja, kas varētu veikt šo darbu.
Latvijas speciālistiem ir svarīga arī kaimiņvalstu kolēģu pieredze novadpētniecībā un ģenealoģijas izpētē, tāpēc konferencē kolēģes no Lietuvas iepazīstināja klātesošos ar novadpētniecības darbu un grāmatniecības muzeju Šilutē.
Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) darbinieki stāstīja par jaunām iespējām LNB veidotajos resursos. Analītikas datu bāzē jau tagad ir pieejamas pilntekstu publikācijas no LURSOFT laikrakstu bibliotēkas 2005.gadā, drīzumā teksti tiks pievienoti arī iepriekšējo gadu ierakstiem. Ļoti noderīgu informāciju dzimtu pētīšanas interesentiem sniedza Latvijas Valsts vēstures arhīva darbinieki, pastāstot par ģenealoģisko pētījumu avotiem un informatīvo nodrošinājumu, nosaucot konkrētus fondus, ko iespējams izmantot. Bauskas 1.vidusskolas skolotāja Vija Cerusa jau vairākus gadus saviem skolēniem organizē dzimtu pētīšanas konkursu “Dzīvesstāsti”, kurā ieguvējs ir ikviens tā dalībnieks. Atziņa no kādas skolnieces darba: “Vislielākā un vienkāršākā dzīves patiesība ir – mīlēt savus tuviniekus”.
Konferencē no Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas jau vairākus gadus pēc kārtas piedalās Informācijas nodaļas vadītāja Dagnija Avota, kura šogad saņēma Kultūras ministrijas Atzinības rakstu par nozīmīgu ieguldījumu kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā un popularizēšanā. Arī Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas mājas lapā www.jzb.lv ir atrodamas datu bāzes, kas satur vērtīgu informāciju.
Lai iepazītu Bauskas novadu, konferences dalībnieki apmeklēja novada pērli Rundāles pili un Skaistkalnes baznīcu, kur jaunā Paulīniešu ordeņa tēva Gabriela interesantais stāstījums un klostera kapeņu apmeklējums bija neparasts pārsteigums visiem.
Papildus informācijai: Dagnija Avota Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas Informācijas nodaļas vadītāja T: 3046713