4.8 °C, 2.8 m/s, 96.5 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaJelgavā atklāta viena no modernākajām vidusskolām valstī – atjaunotā Tehnoloģiju vidusskola
Jelgavā atklāta viena no modernākajām vidusskolām valstī – atjaunotā Tehnoloģiju vidusskola
01/09/2023

Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas saimei šī Zinību diena ir īpaša – šodien 1260 skolēni un 105 pedagogi jauno mācību gadu iesāka rekonstruētajā skolas ēkā Meiju ceļā 9. Vērienīgie būvdarbi objektā ilga divus gadus. Tagad modernajā mācību iestādē ar jauno tehnoloģiju palīdzību skolēni varēs apgūt informācijas tehnoloģiju, inženierzinātņu un humanitāro zinātņu pamatus.

“Pēc ilgās prombūtnes, skolas kolektīvs šodien atgriežas savās mājās. Jāsaka paldies arhitektiem, būvniekiem, konstruktoriem, kuri ēku atgriezuši jaunā veidolā. Skolā ieguldīti lieli finanšu līdzekļi un darbs, ieguldīts jaunās tehnoloģijās. Tagad ir jūsu kārta ieguldīt – ieguldīt darbu sevī, savā izaugsmē, zināšanās, lai varētu teikt – mēs esam lepni par iespēju mācīties Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā,” skolas kolektīvu sveica pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

“Esam atgriezušies mājās! Lielākā daļa mūsu sapņu ir materializējušies un skolā tagad ir viss nepieciešamais mūsu audzēkņu attīstībai,” svinīgajā skolas atklāšanas pasākumā sacīja direktore Baiba Balode-Lukjanska.

 Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas rekonstrukcijas projekts ir viens no vērienīgākajiem pašvaldības projektiem, kas realizēts pēdējo gadu laikā, gan no paveiktā darba apjoma, gan no tehniskā un profesionālā izaicinājuma viedokļa, gan ieguldīto līdzekļu ziņā.

 Skola ir pilnībā pārbūvēta. Uz tās jumta uzbūvēta arī observatorija, lai iegūtu datus mācību procesam, uzstādīti saules paneļi, kas skolēniem praktiski ļaus apgūt atjaunīgo enerģiju izmantošanu ikdienā. Skolas pagalmā mazāko klašu bērniem izbūvēts inovatīvs rotaļu laukums, bet vecākajiem skolēniem – mācību darbnīca, kurā varēs metināt, frēzēt un arī būvēt elektroautomobiļus. Skolas pārbūvē ieguldīti vairāk nekā 15 miljoni eiro.

 Rekonstrukcijas gaitā paaugstināta ēkas energoefektivitāte – tā ir nosiltināta, nomainīti logi un durvis, pārbūvēts siltumtīkls un siltummezgls, ventilācijas un apgaismojuma sistēmas, veikta iekšējo un ārējo inženiertīklu pārbūve un izbūve. Jaunas tehnoloģijas ieviestas, piemēram, sensoru ventilācijas sistēma ļaus aprēķināt skābekļa līmeni klasē un nepieciešamības gadījumā nodrošinās optimālu gaisa kvalitāti.

Labiekārtota arī skolas teritorija. Skolas priekšā izveidots plašs bruģēts laukums pasākumiem un uzstādīta videonovērošana. Visapkārt ēkai iekārtotas velonovietnes 240 divriteņiem, kā arī teritorija papildināta ar jauniem kokiem un apstādījumiem. Pie ieejas izbūvēts panduss un otrpus skolai – lifts, kura iepriekš nebija.

Skolas pagalmā mazāko klašu skolēniem izbūvēts rotaļu laukums ar gumijas segumu. Tajā uzstādītas dažādas iekārtas – līdzsvara elementi, gumijas bumbas un kubi, āra mūzikas instrumenti, batuti un interaktīva rotaļu iekārta “Yalp memo”, ko veido no spēles laukums un septiņas kolonnas, kas aprīkotas ar 360 grādu LED skārienekrānu un skaņu. Izmantojot šo iekārtu, skolēni var atraktīvā un saistošā veidā apgūt mācību vielu. Otrpus skolai izbūvēts amfiteātris jeb zaļā klase, kur varēs notikt āra nodarbības.

Lai popularizētu astronomiju, uz skolas jumta uzbūvēta observatorija. Paredzēts, ka dati no tās tiks ievākti attālināti. Uz skolas jumta uzstādīti arī saules paneļi, lai skolēni praktiski apgūtu kā ikdienā izmantot atjaunīgo enerģiju. Vispirms saules enerģiju izmantos gudrajā klasē, kurā skolēni iepazīs tehnoloģijas, bet turpmāk vasarās to varētu lietot skolas ārējā apgaismojuma nodrošināšanai.

Skolas aktu zālei nomainīts grīdas segums, izbūvēti akustiskie griesti, uzstādītas modernas apskaņošanas un gaismu sistēmas. Uz skatuves iebūvēts ekrāns, uz kura varēs pārraidīt projekcijas. Bet aiz skatuves izbūvēta speciāla teātra klase un tā aprīkota ar gaismu un skaņas sistēmu un pārvietojamo digitālo ekrānu.

Vērienīgas pārmaiņas piedzīvojusi sporta zāle – tajā uzstādīts speciāli sportošanai paredzēts grīdas segums ar FIBA sertifikātu, griestiem atrasts akustisks risinājums, lai nepieciešamības gadījumā zālē varētu notikt arī citi pasākumi. Zāli tagad iespējams sadalīt divās daļās, lai vienlaicīgi var notikt dažādas sporta aktivitātes. Zālē arī uzstādīta 8,2 metrus augsta kāpšanas siena.

Lai teorētiskās zināšanas nostiprinātu praksē, skolas pagalmā izbūvēta 70 kvadrātmetrus plaša mācību darbnīca, kurā skolēni varēs metināt, frēzēt, būvēt elektroautomobiļus un salabot savu velosipēdu.

Pārbūvēta arī skolas ēdnīca un virtuve, kura iznomāta pakalpojumu sniedzējam. Virtuve sadalīta zonās – konditoreja, sadale, gaļas cehs, u.c. Izbūvēts ēdiena lifts, pa kuru uz virtuvi varēs transportēt produktus no noliktavas ēkas cokolstāvā.

Ēkā saglabāti vēsturiskie akcenti – 1. un 2. stāva gaiteņos atjaunots vēsturiskais grīdas segums – betona mozaīka. Tāpat visos skolas gaiteņos saglabāti Aleksandra un Mārītes Djačenko veidotie keramikas ciļņi. Skolas gaiteņos un pie skolas aktu zāles izvietoti monitori, uz kuriem rādīs skolai aktuālo informāciju, kā arī tiešraidē varēs vērot aktu zālē notiekošos pasākumus.

Vidusskolas ēka rekonstruēta, īstenojot divus Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētus projektus: “Jelgavas pilsētas pašvaldības izglītības iestādes “Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola” energoefektivitātes paaugstināšana”, kura kopējās izmaksas ir 4 816 304,96 eiro, no tiem ERAF finansējums 550 056 eiro, valsts budžeta dotācija 24 267,18 eiro un pašvaldības līdzfinansējums 4 241 981,78 eiro, un “Mācību vides uzlabošana Jelgavas Valsts ģimnāzijā un Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā”. Šī projekta kopējās izmaksas ir 22 598 240,22 eiro, no tiem ERAF finansējums 6 696 748 eiro, valsts budžeta dotācija 683 962,52 eiro un pašvaldības līdzfinansējums 15 217 529,70 eiro. Būvdarbus atbilstoši iepirkumam veica pilnsabiedrība “3A”. Skolas rekonstrukcija sākās 2021. gada maijā.