18 °C, 1 m/s, 93 %

Sākumlapa JaunumiSportsIzcīna Latvijas čempiona titulu sambo un startēs Eiropas junioru meistarsacīkstēs
22/02/2022

Jelgavas džudo kluba “Mītava” sportists Marks Sutika kļuvis par Latvijas čempionu sambo, kā arī ieguvis tiesības pārstāvēt valsti Eiropas junioru meistarsacīkstēs.

Latvijas atklātās meistarsacīkstes jauniešiem (U-19) un Latvijas čempionāts notika 19. februārī Rīgā, Vsevoloda Zeļonija Sporta skolas zālē. Sacensībās piedalījās trīs Jelgavas džudo kluba “Mītava” audzēkņi.

Divi audzēkņi startēja jauniešu vecuma grupā. “Maksims Romanovs izcīnīja 3. vietu svara kategorijā līdz 58 kilogramiem, bet Sergejs Adatiņš šoreiz palika bez medaļām,” Jelgavas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” pastāstīja kluba treneris Roberts Kabanovs.

Viens kluba pārstāvis – Marks Sutika – startēja pieaugušo grupā, kur izcīnīja zelta medaļu svara kategorijā līdz 88 kilogramiem un līdz ar to kļuva par Latvijas čempionu. “Tā kā Latvijā nenotika atsevišķa čempionāta junioru jeb U-21 vecuma grupā, Latvijas Sambo federācija lēma dalībai Eiropas junioru meistarsacīkstēs deleģēt labāko šā brīža Latvijas junioru vecuma sportistu, un tas ir Marks,” skaidro R.Kabanovs. Tas nozīmē, ka Marks Sutika ieguvis tiesības startēt Eiropas meistarsacīkstēs sambo U-21 vecuma grupā, kas notiks no 15. līdz 17. aprīlim Igaunijas galvaspilsētā Tallinā.

Sportistus sacensībām sagatavoja treneri Kims Usačevs un Guntis Malējs.