Lai varētu renovēt iespējami vairāk daudzdzīvokļu māju, tajās samazinot siltuma zudumus, attīstības finanšu institūcija “Altum” līdz 15. decembrim aicināja iesniegt papildu pieteikumus daudzdzīvokļu māju renovācijas atbalsta programmā. SIA “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde” (JNĪP), izmantojot šo iespēju, iesniegusi vēl trīs māju renovācijas projektus.
Kopš programmas sākuma 2016. gada martā līdz 2020. gada janvārim kopumā “Altum” bija iesniegti 887 māju renovācijas projekti, paredzot ieguldīt 360 miljonus eiro. Pusi no izmaksām par būvdarbiem, kas samazina siltuma zudumus ēkā, sedz Eiropas Reģionālās attīstības fonds. Kopš šā gada 11. janvāra jauni pieteikumi vairs netika pieņemti, jo ar iesniegtajiem projektiem tika rezervēti visi pieejamie līdzekļi.
Kā informē “Altum”, šobrīd renovācija pabeigta 253 mājās, 54 namos notiek būvdarbi, savukārt vēl vairāk nekā 500 projekti atrodas dažādās citās īstenošanas stadijās. Vienlaikus aptuveni 30 mājas dažādu iemeslu dēļ atjaunošanas darbus tomēr izvēlējušās neveikt, līdz ar to atbrīvojās finansējums papildu projektiem.
Tā kā šis bija papildu uzsaukums projektu iesniegšanai un māju renovācijai jānoslēdzas jau 2023. gadā, lai iekļautos ES fondu programmas termiņā, “Altum” aicināja iesniegt jau pilnībā gatavus projektus.
Jelgavā šo iespēju izmantoja JNĪP, iesniedzot vēl trīs daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšanas projektus. “Šīm trim mājām – Katoļu ielā 9, Garozas ielā 22 un Mātera ielā 23/25 – projekts jau praktiski bija gatavs, bet janvārī “Altum” pēkšņi paziņoja, ka pieteikumu iesniegšana tiek pārtraukta. Taču mēs darbu turpinājām, un šogad projekti pilnībā tika sagatavoti, lai tos varētu realizēt, tiklīdz parādīsies iespēja piesaistīt finansējumu. Tieši tāpēc “Altum” programmā nekavējoties varējām iesniegt jau gatavus projektus brīdī, kad tika izziņota papildu projektu iesniegšana,” skaidro JNĪP valdes loceklis Juris Vidžis.
Jāuzsver, ka kopš 2016. gada “Altum” programmā mūsu pilsētā ir nosiltinātas septiņas mājas – Dobeles ielā 10, Lāčplēša ielā 17, 23 un 21, Māras ielā 5 un Mātera ielā 22, kuru pārvaldnieks ir JNĪP, kā arī Kronvalda ielā 3, ko apsaimnieko dzīvokļu īpašnieku kooperatīvs “Kronvalda”.
Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs
Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē