Sākumlapa JaunumiSportsHK “Zemgale/LLU” vienas uzvaras attālumā!
HK “Zemgale/LLU” vienas uzvaras attālumā!
05/03/2018

HK “Zemgale/LLU” vienas uzvaras attālumā! Nākamā spēle 6.martā!

Optibet Hokeja līgas (OHL) pusfināla sērijā vadību atguvusi Jelgavas hokeja kluba “Zemgale/LLU” vienība, kas 4.martā Rīgā ar rezultātu 4:3 (2:1; 2:2, 0:0) pieveica vietējo HK “Mogo”, nonākot vienas uzvaras attālumā no vēsturiska panākuma. Ar trīs vārtu guvumiem Jelgavas komandas rindās izcēlās baltkrievu leģionārs Ivans Ribčiks, gūstot hat-trick izslēgšanas spēles kārtā.

Sērijā līdz kādas komandas četrām uzvarām HK “Zemgale/LLU” izvirzījusies vadībā ar rezultātu 3:2. OHL abu komandu pusfināla sestā sērijas spēle notiks otrdien, 6. martā pulksten 19.30 Jelgavas ledus hallē.

Iepriekšējās spēles

HK “Zemgale/LLU” bija uzvarējusi (10:2, 3:2 P) sērijas pirmās divas spēles Mogo ledus hallē Rīgā, tādējādi Jelgavas ledus hallē bija iespēja likt punktu izslēgšanas kārtai jau pēc četrām spēlēm, tiesa, šīs cerības izgaisa jau pēc trešās spēles, kurā jelgavnieki zaudēja ar 1:3. Iepriekšējā spēlē pirms trešās trešdaļas jelgavnieki bija vadībā ar 3:1, bet ļoti vāji nospēlēja pēdējās 20 minūtes, noslēgumā piedzīvojot zaudējumu ar 4:6, un rīdzinieki panāca izlīdzinājumu sērijā.

Jelgavas vienības treneris Valērijs Kuļibaba turpināja iepriekš piekopto taktiku, mainot vārtsargu uz katru nākamo sērijas spēli, attiecīgi pie trešās iespējas tika Reinis Petkus, bet Rihards Cimermanis šoreiz palika malā. Piektajā minūtē “Zemgale/LLU” palika skaitliskajā mazākumā, ko gan izdevās izturēt, un astotajā minūtē rezultātu atklāja lielisku sēriju aizvadošais baltkrievs Ivans Ribčiks (1:0). 17.minūtē Elviss Želubovskis izlīdzināja rezultātu, taču mājinieki pēc tam īsā laikā nopelnīja divus noraidījumus, un lielo skaitlisko vairākumu izmantoja Kristaps Millers, pēc pirmā perioda viesiem nodrošinot 2:1 pārsvaru.

25.minūtē spēlē piecatā pret četriem izcēlās E.Želubovskis, tādējādi rezultāta tablo atkal vēstīja līdzsvaru (2:2). Perioda pēdējās trīs minūtēs komandas guva trīs vārtus – 38. minūtē I.Ribčiks atguva vadību mūsējiem, drīz vien Juris Ziemiņš izlīdzināja rezultātu, bet 54 sekundes pirms trešdaļas beigām I.Ribčikam trešais precīzais metiens, un “Zemgale/LLU” vadībā ar 4:3. Pēdējās 20 minūtēs jelgavnieki demonstrēja patiešām disciplinētu hokeju, ar ko bija pietiekami, lai kopīgiem spēkiem uzvaru arī noturētu – 4:3.

TURNĪRA TABULA

Par OHL

Jaunajā OHL sezonā katra komanda kopumā aizvadīs 30 spēles regulārajā čempionātā, bet izslēgšanas mačos iekļūs četras labākās vienības, kas pusfinālā un finālā spēkosies līdz četrām uzvarām. Kā liecina LHF mājas lapā publicētā informācija, šī gadda čempionātā startēs sešas hokeja komandas:

• HK MOGO
  • HK Zemgale/LLU
  • HK Liepāja/Optibet
  • HS Rīga
  • HK Prizma
  • HK Kurbads

Šā gada playoff izcīņā piedalīsies regulārā čempionāta četras labākās komandas. Regulārā čempionāta uzvarētāji spēkosies ar ceturtās vietas esošo komandu, bet otrās vietas vienība spēlēs pret trešās pozīcijas izcīnījušo klubu.

Pusfināli un fināli tiks aizvadīti līdz četrām uzvarām. Savukārt laukuma priekšrocības playoff turnīrā iegūs augstāku vietu ieņēmušās komandas regulārajā čempionātā.

Informācija: K.Upenieks