26 °C, 2 m/s, 49.5 %

Sākumlapa JaunumiHK “ZEMGALE/LLU” startē OHL jaunajā sezonā
HK “ZEMGALE/LLU” startē OHL jaunajā sezonā
15/09/2018

Jelgavas hokeja klubs “Zemgale/LLU” savu pirmo 2018./2019.gada sezonas spēli Optibet hokeja līgā (OHL) aizvadīja 12.septembrī pret sīksto hokeja klubu “Kurbads”, atkārtojot iepriekšējās sezonas finālu, kur abas komandas cīnījās par pirmo vietu. Līdzīgi, kā iepriekšējas sezonas noslēgumā, rīdzinieki izcīnīja uzvaru ar minimālo pārsvaru 3:2 (2:1, 0:1; 1:0).

Spēles pirmajā trešdaļā pārsvars piederēja “Kurbadam”, un Reinim Petkum spēles sākumā nācās glābt pēc izgājiena viens pret vienu. Perioda otrajā pusē “Kurbads” beidzot izprovocēja pirmo noraidījumu, taču aizturētā soda laikā vārtus guva “Zemgale”/LLU. Kamēr jau sešatā spēlējošie mājinieki aplenca viesu vārtus, pieredzējušais Jānis Sprukts no uzbrukuma zonas stūra izdarīja paviršu piespēli atpakaļ uz zilo līniju un ieraidīja ripu savos vārtos (0:1). Vārtu guvums tika ieskaitīts Krišam Grundmanim.

“Kurbads” gan ātri vien panāca izlīdzinājumu, kad Edgars Homjakovs sekojošā vairākuma laikā veica skaistu individuālu reidu, no savas aizsardzības zonas izlavierējot starp aizsargiem un tiekot galā arī ar Petku (1:1). 24 sekundes līdz trešdaļas beigām “Kurbads” jau pārņēma vadību. Atkal noraidījums, atkal aizturētais sods, un šoreiz mājinieki izspēlēja līdz Homjakova metienam tukšā stūrī (2:1).

Neizmantojusi savu pirmo vairākumu, “Zemgale”/LLU otrā perioda beigās tomēr panāca izlīdzinājumu. Ar labu metienu no distances izcēlās Iļja Makarovs, trāpot tuvajā augšējā stūrī (2:2). Vēlāk “Kurbads” izturēja vēl vienu mazākumu un beidzamās trešdaļas piektajā minūtē atguva vadību. Mājinieki nokļuva divatā pret vārtsargu, Sprukts apspēlēja Petku un nepaskopojās ar piespēli, bet Deivids Sarkanis arī par spīti līdzsvara zaudēšanai kritienā trāpīja tukšos vārtos (3:2). Lauris Rancevs septiņas minūtes līdz pamatlaika beigām atstāja komandu mazākumā un deva “Zemgalei”/LLU iespēju izglābties, taču viesi nerealizēja arī šo vairākumu.

Par jaunās sezonas pirmās spēles labāko spēlētāju Jelgavas kluba rindās tika atzīts HK “Zemgale/LLU” vārtsargs Reinis Petkus, kurš no rīdzineku raidītajiem 29 metieniem nosargāja 26.

“Kurbads” – “Zemgale”/LLU 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)

Vārti: 14:58 Grundmanis 0:1, 15:32 Homjakovs (Bluks, vair.) 1:1, 19:36 Homjakovs (Zembergs, Valters) 2:1, 36:24 Makarovs (Adeļsons, Misjus) 2:2, 44:31 Sarkanis (Sprukts) 3:2

Nākamo OHL spēli HK “Zemgale/LLU” aizvadīs sestdien, 15.septembrī pulksten 16.00, Jelgavas ledus hallē pret HK “Liepāja”. Skatītāji aicināti ierasties sākot no pulksten 15.45, jo atklājot šīs sezonas pirmo mājas spēli, klātesošie tiks sveikti ar daiļslidošanas priekšnesumiem un svinīgām uzrunām. Ieeja uz spēli EUR 3,00.

Informācija: HK “Zemgale/LLU”, Sporta servisa centrs