15.8 °C, 1.6 m/s, 93.1 %

Sākumlapa JaunumiSportsHK “Zemgale/LLU” spēlēs finālā! Pirmā cīņa 12.martā!
HK “Zemgale/LLU” spēlēs finālā! Pirmā cīņa 12.martā!
07/03/2018

“Optibet” Latvijas hokeja Virslīgas finālā (OHL) pirmo reizi iekļuvusi Jelgavas hokeja komanda “Zemgale/LLU”, kas 6.martā ar rezultātu 5:2 (0:0, 1:0, 4:1) pieveica regulārās sezonas uzvarētāju hokeja klubu “Mogo”, uzvarot arī visā pusfināla sērijā (4:2). Vārtus Jelgavas ledus hallē mājinieku labā guva Ivans Ribčiks, Artjoms Ogorodņikovs, Vladislavs Adeļsons, Kristaps Legzdiņš un Kristaps Jākobsons.

Pas OHL titulu HK “Zemgale/LLU” sacentīsies ar HK “Kurbads”. Finālsērijas pirmo spēli komandas aizvadīs pirmdien, 12.martā Rīgā.

Pirms pusfinālsērijas sākuma par izteiktu favorīti tika uzskatīta Rīgas komanda “Mogo”, kas šosezon jau bija paspējusi iegūt Latvijas kausa izcīņas trofeju un uzvarēt regulārās sezonas turnīrā. “Zemgale/LLU” pārsteidza pirmajās divās spēlēs viesos un izcīnīja divus panākumus (10:2, 3:2 P). Pēc divām spēlēm Jelgavā šķita, ka viss tomēr nostājas savās vietās, jo rīdzinieki izlīdzināja rezultātu (1:3, 4:6), pie tam ceturtajā mačā pēdējās 20 minūtēs mūsējie izlaida 3:1 pārsvaru. Pirms dažām dienām Rīgā “Zemgale/LLU” atkal demonstrēja izcilu komandas spēli un uzvarēja ar 4:3.

6.marta spēles pirmā trešdaļa bija labs pārbaudījums, jo viesi aktīvi devās uz priekšu un ātri gribēja izvirzīties vadībā. Tas arī saprotams – pretiniekiem atkāpšanās ceļa vairs nebija. Lielisku sniegumu Jelgavas komandas vārtos demonstrēja lielisku formu uzņēmušais Reinis Petkus, pa kuram vārtiem pirmajās 20 minūtēs tika izdarīti 14 metieni. Līdz pirmajiem asumiem arī ilgi nebija jāgaida, un perioda gaitā sodus saņēma Krišs Grundmanis, Andrejs Kostjuks, Krišs Lipsbergs un Juris Ziemiņš. Ar vārtu guvumiem gan komandas neizcēlās – 0:0.

Arī otrajā periodā rezultāts uz tablo ilgāku laiku nemainījās, bet skatītāji baudīja lielisku cīņu no abu vienību puses. 38.minūtē tribīnes varēja gavilēt – astotos vārtus šajā sērijā guva baltkrievu leģionārs Ivans Ribčiks, sniedzot jelgavniekiem 1:0 pārsvaru. Drīz vien mājinieki nopelnīja noraidījumu, taču ar uzmanīgu spēli savā zonā pārtraukumā izdevās doties pie minimāla handikapa.

43.minūtē Edgars Kurmis pirmo reizi pārspēja Reini Petku (1:1), taču Jelgavas komandas atbildes sekoja pēc 20 sekundēm, kad uzbrukumu ar precīzu metienu noslēdza Artjoms Ogorodņikovs (2:1). 46.minūtē Kristaps Legzdiņš iemeta vairākumā, kā rezultātā jelgavnieki ieguva nedaudz komfortablāku pārsvaru (3:1). Nervozitāte parādījās 52. minūtē – līdz vārtu priekšai izlaidām Rūdolfu Prūsi, kurš samazināja rezultāta starpību, taču nedaudz vēlāk atviegloja mājinieku uzdevumu, nopelnot sodu līdz spēles beigām un atstājot rīdziniekus mazākumā uz piecām minūtēm.

Pie rezultātā 3:2 rīdzinieki arī mazākumā meklēja iespējas doties uz priekšu, bet punktu viesu cerībām 55.minūtē pielika Vladislavs Adeļsons (4:2). Nedaudz mazāk kā pusotru minūti pirms spēles beigām pretinieki mainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, un šo situāciju izmantoja Kristaps Jākobsons, kurš ieraidīja ripu tukšos vārtus, un “Zemgale/LLU” svinēja uzvaru ar rezultātu 5:2, sasniedzot vēsturisku panākumu un pirmo reizi kluba pastāvēšanas vēsturē iekļūstot finālā.

”Zemgale/LLU”-”Mogo” 5:2 (0:0, 1:0, 4:1)

Vārti: 37:32 Ribčiks (Zeilis, Rancevs) 1:0, 42:38 Kurmis (Begovs, Bullītis) 1:1, 42:58 Ogorodņikovs (Adeļsons) 2:1, 45:17 Legzdiņš (Aploks, Ribčiks) 3:1, 51:52 Prūsis 3:2, 54:36 Adeļsons (Grundmanis) 4:2, 59:02 Jākobsons (t.v.) 5:2

Vārtsargi: Reinis Petkus – Renārs Kazanovs

TURNĪRA TABULA

Par OHL

Jaunajā OHL sezonā katra komanda kopumā aizvadīs 30 spēles regulārajā čempionātā, bet izslēgšanas mačos iekļūs četras labākās vienības, kas pusfinālā un finālā spēkosies līdz četrām uzvarām. Kā liecina LHF mājas lapā publicētā informācija, šī gadda čempionātā startēs sešas hokeja komandas:

• HK MOGO
  • HK Zemgale/LLU
  • HK Liepāja/Optibet
  • HS Rīga
  • HK Prizma
  • HK Kurbads

Šā gada playoff izcīņā piedalīsies regulārā čempionāta četras labākās komandas. Regulārā čempionāta uzvarētāji spēkosies ar ceturtās vietas esošo komandu, bet otrās vietas vienība spēlēs pret trešās pozīcijas izcīnījušo klubu.

Pusfināli un fināli tiks aizvadīti līdz četrām uzvarām. Savukārt laukuma priekšrocības playoff turnīrā iegūs augstāku vietu ieņēmušās komandas regulārajā čempionātā.

Informācija: LHF, K.Upenieks