Sākumlapa JaunumiSportsHK “Zemgale/LLU” pusfinālu sāk ar uzvaru
HK “Zemgale/LLU” pusfinālu sāk ar uzvaru
24/02/2018

HK “Zemgale/LLU” pusfinālu sāk ar uzvaru! Nākamā spēle 25.februārī!

Optibet Hokeja līgas (OHL) izslēgšanas spēļu kārtas pusfināla pirmajā spēlē starp hokeja klubu “Mogo” un hokeja klubu “Zemgale/LLU”, rīdziniekiem savās mājās nācās ciest pamatīgu sakāvi ar rezultātu 2:10 (0:1; 0:4; 2:5). Jelgavas komanda 24.februārī pirmo reizi guva tik pārliecinošu uzvaru un pārtrauca trīs sezonu zaudējumu sēriju Mogo ledus hallē. Ar trīs vārtu guvumiem viesiem šajā spēlē izcēlās baltkrievu leģionārs Ivans Ribčiks.

OHL pusfinālā otro spēli abas komandas aizvadīs 25.februārī pulksten 13.30 Mogo hallē, Rīgā. Izslēgšanas spēļu kārtā komandas cīnīsies līdz brīdim, kad kāda no tām izcīnīs četras uzvaras. Pirmās divas spēles tiks aizvadītas 24. un 25.februārī Rīgā, Mogo ledus hallē; nākamās divas spēles tiks aizvadītas 28.februārī un 1.martā Jelgavas ledus hallē.

HL “Zemgale/LLU” regulārās sezonas turnīru noslēdza ceturtajā vietā, kas nozīmēja, ka pusfinālā jāspēlē pret “Mogo”, kas ierindojās pirmajā vietā. Jelgavas komanda sezonas beigu daļā cīnījās ar sastāva problēmām, jo liela daļa vienības hokejistu iedzīvojās savainojumos. Nedaudz pietrūka arī enerģijas, ar ko jelgavnieki izcēlās sezonas pirmajā pusē, kad arī līdz šai dienai vienīgo reizi izdevās pieveikt pieveikt regulārās sezonas spēcīgāko komandu. Favorītu lomā bija Rīgas komanda, kas pirmās divas spēles aizvada savā laukumā.

Mača pirmais periods aizritēja ar pretinieku komandas pārsvaru izveidoto momentu ziņā, bet vienīgos vārtus trešdaļā spēles trešajā minūtē guva Jelgavas vienības pieredzējušākais hokejists Valentīns Feoktistovs – 1:0. Otrajā periodā Valērija Kuļibabas vadītā komanda apkaunoja pretiniekus, gūstot četrus bezatbildes vārtus un sperot platu soli uzvaras virzienā. Pa vārtiem guva Ivans Ribčiks, Ričards Bernhards, Kristaps Millers un Olafs Aploks – 5:0!

Pēc šāda pavērsiena viena no galvenajām favorītēm uz Latvijas čempiones titulu vairs nespēja atgūties. Otros vārtus spēlē guva Ribčiks, Feoktistovs un Aploks, kā rezultātā Jelgavas hokejisti ieguva graujošu 8:0 pārsvaru. Atlikušajā spēles daļā uz ledus bija vērojams atklāts hokejs – trešos vārtus spēlē guva Ribčiks, pirmo reizi sezonā desmit vārtu guvumus komandai nodrošināja Lauris Rancevs, bet pretinieku sastāvā ar goda vārtiem izcēlās ilggadējais Latvijas hokeja izlases aizsargs Agris Saviels un Rustams Begovs. «Zemgale/LLU» pavisam negaidīti izcīnīta graujoša uzvara ar rezultātu 10:2.

TURNĪRA TABULA

Par OHL

Jaunajā OHL sezonā katra komanda kopumā aizvadīs 30 spēles regulārajā čempionātā, bet izslēgšanas mačos iekļūs četras labākās vienības, kas pusfinālā un finālā spēkosies līdz četrām uzvarām. Kā liecina LHF mājas lapā publicētā informācija, šī gadda čempionātā startēs sešas hokeja komandas:

• HK MOGO
  • HK Zemgale/LLU
  • HK Liepāja/Optibet
  • HS Rīga
  • HK Prizma
  • HK Kurbads

Šā gada playoff izcīņā piedalīsies regulārā čempionāta četras labākās komandas. Regulārā čempionāta uzvarētāji spēkosies ar ceturtās vietas esošo komandu, bet otrās vietas vienība spēlēs pret trešās pozīcijas izcīnījušo klubu.

Pusfināli un fināli tiks aizvadīti līdz četrām uzvarām. Savukārt laukuma priekšrocības playoff turnīrā iegūs augstāku vietu ieņēmušās komandas regulārajā čempionātā.

Informācija: K.Upenieks