15.8 °C, 1.6 m/s, 93.1 %

Sākumlapa JaunumiSportsHK “Zemgale/LLU” cīnās pusfinālā! Nākamā spēle 1.martā!
HK “Zemgale/LLU” cīnās pusfinālā! Nākamā spēle 1.martā!
01/03/2018

Februāra pēdējā dienā Jelgavas ledus hallē aizvadīta Optibet Hokeja līgas (OHL) pusfināla sērijas trešā spēle starp “Zemgale/LLU” un “Mogo” komandām. Azartiskā un emocijām bagātā hokejā pārāki ar rezultātu 3:1 (0:2, 1:1, 0:0) pārāki izrādījās rīdzinieki, tādējādi samazinot Jelgavas komandas pārsvaru sērijā. Vārtus Jelgavas komandas labā šajā spēle guva Lauris Rancevs.

Abas komandas ceturto reizi tiksies ceturtdien, 1.martā Jelgavas ledus hallē, spēles sākums pulksten 19.30. OHL pusfināla sērija ritēs līdz kādas komandas četrām uzvarām, šobrīd rezultāts ir HK “Zemgale/LLU” labvēlīgs 2:1.

Regulārās sezonas turnīrā HK “Zemgale/LLU” piecās no sešām spēlēm atzina Latvijas kausa ieguvēju meistarības pārākumu, taču pusfinālsērijas pirmajās divās spēlēs pārūpējās par lielu pārsteigumu. Īpaši negaidīta izvērtās pirmā spēle, kurā jelgavnieki mača gaitā salauza rīdziniekus un svinēja graujošu uzvaru ar rezultātu 10:2. Otrā cīņa nonāca līdz pagarinājumam, kura ievadā uzvaru “Zemgalei/LLU” izrāva baltkrievu leģionārs Ivans Ribčiks. Uzbrucējs pirmajās divās spēlēs izcēlās ar četriem vārtu guvumiem.

Trešās spēles ievadā laukumā bija vērojama ļoti līdzīga spēle, un pusmomenti veidojās pie abu komandu vārtiem, taču izteikti jāglābj komanda nebija ne Reinim Petkum, ne Henrijam Ančam. Spēles 13.minūtē jelgavnieki pozicionāli kļūdījās savu vārtu tuvumā, kā rezultātā vārtu priekšā pilnībā viens palika Andris Siksnis – metiens vārtu augšējā daļā (0:1). Pāris minūtes vēlāk nevajadzīgs noraidījums, un teicama darbība ar nūju krievu leģionāram Dmitrijam Moņam, kurš dubultoja viesu pārsvaru (0:2). Tādējādi pēc 20 minūtēm jelgavnieki bija iedzinējos ar 0:2.

Otrajā periodā bija aizvien vairāk asumu, pat divas reizes abpusējo noraidījumus nopelnīja Andrejs Kostjuks un Elviss Želubovskis, bet ar azartu vienus vārtus mājiniekiem izdevās atgūt, kad vairākumā pēc Olafa Aploka un Artūra Āboliņa piespēlēm no tuvas distances ripu vārtos raidīja Lauris Rancevs (1:2). Emocijas šajā brīdī jau bija pārāk lielas, un 38.minūtē sekoja Aploka noraidījums, ko vārtu guvumā pārvērta rīdzinieku pieredzējušākie spēlētāji, izceļoties Vladimiram Mamonovam (1:3).

Trešajā periodā Rīgas komanda spēlēja no aizsardzības un lielu uzsvaru lika uz disciplīnu savu vārtu tuvumā. “Zemgale/LLU” diezgan izteikti devās uz priekšu, bija arī vairāki bīstami momenti, bet lielisku spēli rīdzinieku vārtos aizvadīja Henrijs Ančs, kurš tā arī neļāva atjaunot intrigu šajā spēlē. Izskaņā mūsējie pusotru minūti arī spēlēja bez vārtsarga, taču rezultāts vairs nemainījās – 1:3.

TURNĪRA TABULA

Par OHL

Jaunajā OHL sezonā katra komanda kopumā aizvadīs 30 spēles regulārajā čempionātā, bet izslēgšanas mačos iekļūs četras labākās vienības, kas pusfinālā un finālā spēkosies līdz četrām uzvarām. Kā liecina LHF mājas lapā publicētā informācija, šī gadda čempionātā startēs sešas hokeja komandas:

• HK MOGO
  • HK Zemgale/LLU
  • HK Liepāja/Optibet
  • HS Rīga
  • HK Prizma
  • HK Kurbads

Šā gada playoff izcīņā piedalīsies regulārā čempionāta četras labākās komandas. Regulārā čempionāta uzvarētāji spēkosies ar ceturtās vietas esošo komandu, bet otrās vietas vienība spēlēs pret trešās pozīcijas izcīnījušo klubu.

Pusfināli un fināli tiks aizvadīti līdz četrām uzvarām. Savukārt laukuma priekšrocības playoff turnīrā iegūs augstāku vietu ieņēmušās komandas regulārajā čempionātā.

Informācija: K.Upenieks